kaşınıyorum

son bir iki haftadır kollarım, bazen de bacaklarım deli gibi kaşınıyor. deride herhagi bir değişim yok. ama deli gibi kaşınıyorum.
arada bir kaç kere çok klorlu havuza girdim.
bir de yeni biz baza aldım ikinci elden.
aradaki tek değişiklik bu ikisi. bunlar neden olmuş olabilir mi?

bazayı ne zaman aldın ? çok mu kirliydi ? daha önce de böyle kaşıntıların olmuş muydu ?

  • juanolujuan  (22.07.12 23:33:00)
hayır daha önce kaşınmadım hiç.
bazayı geçen hafta aldım, sonra her yerini sildim deterjanlı bezle bir güzel. böcek için ilaçlasam mı acaba?

  • goldentitan  (22.07.12 23:34:26)
Vücut biti/ piresi olmasın?

  • tanterosa  (22.07.12 23:37:12)
öyle olsa görmem gerekmez mi?

  • goldentitan  (22.07.12 23:41:01)
yatağı kurutemizleme yaptır, ya da ne yapıyorlarsa işte temizlemek için.

deride bir değişiklik yok ise büyük ihtimal sinirseldir. yatağı 2. el aldığın için psikolojik olarak huylanmış olabilirsin.
temizleyince rahatlayabilirsin.
  • vakumlu  (22.07.12 23:41:05)
çok fazla güneşe maruz kaldıysan deri soyulmadan önce kaşınır genelde tecrübeyle sabit. allerjik bi durum olsa kızarıklık filan olurdu diye düşünüyorum.

  • balerina  (22.07.12 23:41:12)
@vakumlu: yatağı almadım, sadece bazıyı aldım.
@balerina: bir buçuk ay önce baya yanıp soyulmuştum, ama yakın zamanda yanmadım.
deli olmak üzereyim, hiçbir belirti olmadan kaşınıyorum.
  • goldentitan  (22.07.12 23:44:55)
aynen güneşe maruz kaldıysan kaşınırsın benim gibi.

  • hurma  (22.07.12 23:54:44)
güneş alerjisi olabilir, bende de var dikkat etmeyince kaşıntı bonus olarak nokta kızarıklıklar da getiriyor zamanla.

  • lunedor  (22.07.12 23:57:10)
Alerji olmasın? Çok alaksız bi şeyden alerjik reaksiyon gösteriyor olabilir vücut.

hah Klorlu havuz yazmışsın. ben oyumu açıkçası ona kullanıyorum. DAllamalar öyle bir klor atıyor ki yıkansanda bi süre geçmiyor deli gibi kaşındırıyor.

son 2 yıldır yazlık eve ağır temizlik yapılmıyor ve bunun sonucunda mütemadiyen hapşurup kaşınıyorum alerjim olduğu için. Bi doktora gidip ilaç yazdırabilirsin ve kontrol ettirebilirsin.

Bir de sık sık banyo yap temiz tut kendini
  • skywalkeremre  (22.07.12 23:58:04)
havuza girmeyip baza ile haşır neşir olduğunda kaşıntı devam ediyorsa ve kırmızı kırmızı kabarıklıklar da varsa cildinde tahta kurdundan da şüphelenbilirsin belki?

  • merena  (23.07.12 00:00:16)
doktora gideyim dedim ama en erken randevuyu ağustosa veriyorlar.
bir de annem doktor, antihistaminik al geçer dedi:(

  • goldentitan  (23.07.12 00:01:29)
Aynı şey benim de ilk defa başıma gelmişti, nedenini bir türlü bulamamıştım. Eczaneden Zyrtec aldım, kaşınınca içersen geçirir. 10 lira filan fiyatı.

  • olcay  (23.07.12 00:04:57)
yazın bende de olur ara ara. önce iyi bir keselen. sonra da nemlendirici sür bütün vücuduna. geçer muhtemelen.

  • cilgin fantezilerin adami  (23.07.12 00:06:23)
bitane bi ilaç var adını hatırlamadığım en default alerji ilacı diyorlardı eczaneden falan sorabilirsin demiycem annenden ismini öğrenip alabilrsin onu.

yediğin bir şeyin dokunmuş olma ihtimali peki?
  • skywalkeremre  (23.07.12 00:07:00)
cildimde hiçbir şey yok, ne kızarıklık ne kabarıklık bu yüzden böcekli seçenekleri eledim. ama bazaya böcek ilecı sıkıcam yine de.
zyrtec'i biliyourm, yıllardır kullanırım:) bir iki hafta sonra alerji testi yaptırmak istiyorum, o yüzden kullanmadan geçirmek istiyorum.
kese ve nemlendiriciyi de denyeyim:)
  • goldentitan  (23.07.12 00:26:09)
kanka denize gir

  • para var huzur yok  (23.07.12 00:50:55)
muhtemelen güneş alerjisidir. güneşte deli gibi kaşınan bünye olduğum için biliyorum, eğer gözle zor görülecek kadar ufak ufak su toplanmaları da oluyorsa deride, sorun güneş alerjisi.

  • devilred  (23.07.12 01:36:54)