Valize bira doldursam havaalanında sorun çıkar mı?

Ülkede ellilik guinness 12-13 lira. Romanya'da 440 ml 6.75 RON ki bu da 3 liradan biraz fazla yapıyor. Valizde 15 kilo kadar boş yerim var. Bu boş yeri teneke kutuda guinness bira ile doldursam sıkıntı çıkar mı? Gümrükle falan uğraşmadan biralarla Bükreş'ten İstanbul'a uçabilir miyim?

Muhtemelen Pegasus ile uçacağız.

Teşekkür ederim.

pek bi bilgim yok ama bavullari cok sarsiyorlar. istanbulda evinde tam keyif yapicakken o biralar hirosima kivaminda olup patlayabilir. aman diyeyim

  • GibsonRules  (21.07.12 15:51:09)
bişi olmaz. geçen sene 8 şişe 100 lük vodka koymuştum...

  • yatagants  (21.07.12 15:54:14)
izin vermezler ancak şöyle olabilir; biraları uçuş öncesi bükreşte fondipleyip, istanbula taşıyabilirsiniz.

  • başka bir kullanıcı  (21.07.12 15:56:58)
Yurtdışı uçuşlarında yıllardır sıvı içerikli malzeme taşımak yasak! Boşuna uğraşmayın kesinlikle o valizi içinde biralarla göndermezler

  • secretcode  (21.07.12 15:57:44)
@secretcode kabine almak yasak. valizde istediğini taşırsın...

  • yatagants  (21.07.12 15:58:49)
simdi biz yillardir cok miktarda sivi tasiyoruz ulkeler arasi. litrelik boza, nareksisi, zeytinyagi vb simdi aklima gelmeyen seyler tasidik, fakat gazli birsey tasimak sorun olur mu bilemiyorum. cunku bir an ben korktum o ucaga binmekten :) 15 kiloluk gazli icecek olmasi, ucus sirasinda olusacak sicaklik ve basinc degisiklikleri yani ne biliyim, guvenli degil gibi geliyor....

  • mavicorap  (21.07.12 16:23:19)
gumruk kontrolu yapilirsa biralara el konulur ve:

"Gümrüğe tabi eşyası olup yeşil hattan giriş yapmaya teşebbüs eden yolcular hakkında ne işlem yapılır?

Söz konusu yolcular hakkında fiilin mahiyetine göre mevzuat gereğince idari ve/veya adli takibata geçilecektir."
  • tom riddle  (21.07.12 16:45:46)
ben fransadan 5-6 şişe şarabı sarıp sarmalayıp valizde getirmiştim ama 15 kilo bilemeyeceğim.

  • Demet  (21.07.12 17:00:21)
sıvıyı yanında taşımak istersen sorun oluyor. ben her gidiş gelişimde free shop'u da valizimde taşıyorum gayet. senede 20 defa falan da uçtuğumu düşünürsek, sorun da yaşamadığımı eklersek referans olabilirim sana panpa. ama iyi sar, her daim kırılabilir onlar.

  • madyb  (21.07.12 17:27:25)