burs.

merhabalar! malum lys sonuçları belli oldu, bir kargaşadır gidiyor. benim sorum üniversite tercihinden çok burslarla ilgili olacak. yabancı dilde ilk 1000deyim. acaba burs bulmak için nerelere başvurabilirim, devlet bursu var mıdır ya da ilk 1000e, sanki öyle bir şeyler duymuştum gibi. özel kuruluşlardan bir şey çıkar mı burs konusunda? denemek yersiz midir yoksa? bağlı bulunduğumuz ilin belediyesi de burs verebiliyormuş, az miktarda da olsa. doğru mudur? eğer ayrıntılı açıklayabilirseniz çok sevinirim. teşekkürler.

ilk 1000 olduğuna göre büyük ihtimalle and ört lisesi mezunusun benim gibi, ilk 5 tercihinden bir öğretmenliğe yerleşirsen başbakanlık bursu çıkıyor doğrudan, geri ödemesiz. (280 - 300 arası olacak bu yıl)

  • adriana go go go diyen adam  (21.07.12 15:04:34)
kendi okulunun burs ofisi aracılığıyla başvuruda bulunabilirsin. bunun dışında tev, çydd, add gibi yerler de burs verir. rotary kulüpleri burs verir, bazı özel vakıflar burs verir, verir allah verir. ama mühim olan senin bunları alabilmen.

  • klassno  (21.07.12 15:05:06)
belli dilimdeki öğrencilere bazı okulların sağladığı imkanlar var. yurt, burs, bilgisayar vb. gibi. hepsi kılavuzda var.

  • zgrydn  (21.07.12 15:06:58)
Dilden ilk 1000 için bir burs alabileceğini sanmıyorum. İlk 1000 derece sayılmaz çünkü,dilde.
Sayısal veya eşit ağırlık değil bu.

Ama işte öğretmenlere verilen burs, kyk nın bursu-kredisi falan. Özelde de her yere başvur. Bakarsın düşer biyerlerden.
  • Saat1  (21.07.12 18:59:40 ~ 19:00:05)