Tek istediğim iyi para kazanıp batıya gitmek

Bunu yapabilmem için İTÜ Endüstri Mühendisliğini mi önerirsiniz yoksa Boğaziçi İnşaat Mühendisliği ve master falan mı?
edit: batıdan kastım Türkiye içi değil, yurt dışı.

Boğaziçi inşaat tabii ki.

  • coca--cola  (21.07.12 14:36:22)
itü end.müh.

  • seyduna6687  (21.07.12 14:37:43)
bence itü.

  • kredi_karti_hesap_ozeti_gelmis_hanim_sen_ne_a  (21.07.12 14:39:14)
ben de ne yapacağımı bilmiyorum. biraz açıklama yapabilir misiniz neden öyle düşündüğünüze dair?

  • Samphetamine  (21.07.12 14:42:06 ~ 14:45:57)
arkadaşım bu ülkede marka cok onemlidir. bir itü endüstri, alt sınıf olarak tabir edilen sınıftadır ve sana ekstra bir sükse kazandırmaz. fakat bogazici inşaat öyle değil, bir kere alacagın egıtımın yabancı dil seviyesi, populerliği, okulun ortamı her şey farklı.

bogaziçi inşaat derim. başka birşey demem.
  • isikarkadasim  (21.07.12 14:48:24)
itu ye gidersen yurt disi diye ortadogu, afrika ya gidersin saha muhendisi olarak

bogazicinde gidersen muhtemelen networkun sayesinde insaatla alakasi olmayan ofis ici bir posizyonda batiya gitme sansin daha yuksek.
  • cairo  (21.07.12 14:49:52)
sadece bölümlerimiz farklıymış la, ben de aynı şeyi hedefliyorum.

rusya olur dersen inşaat mühendisliği ya da mimarlık okuyup rusça öğren. 10 sene sonra rusya'da çalışıyor olmazsan gel beni sik.
  • der meister  (21.07.12 14:50:09)
itü itü itüüü

  • ramsesseum  (21.07.12 14:50:24)
Boğaziçi inşaatı iyi görenlere şaşırıyorum. İnşaat mühendisliğinde itü'dür. Ama bu seçim olmuyor bence. İtü endüstri olmaz bu istediğin için. Fakat inşaat okuyacaksan da boğaziçi değil itü'dür. (Ayrıca böyle meslek tercihi yapılmaz. O konuya hiç girmiyorum.)

Ek: Ayrıca inşaat mühendisliği okursan hangi okulda okursan oku batıya gitme ihtimalin en düşüktür. Kuzey, güney ve doğudur inşaatçıların yönleri. aşlsdkaşsdl bu sebeple itü endustri diyebiliriz.
  • ay nov kung fu  (21.07.12 14:57:08 ~ 14:58:53)
Şunu söyleyeyim boğaziçi dememin eğitimle alakası yok. İTÜ iyi hoş(gerçi eskisi gibi değil, hocalar bir bok zannediyor kendini) ama oradan edineceğin imkan sıfır.

Boğaziçine gidersen iste ya da isteme yurtdışıyla bağlantıya geçeceksin, şirketlerle, orada çalışanlarla bağlantıya geçeceksin. Sonrası sana kalmış.

not: tikleri koy
  • coca--cola  (21.07.12 15:02:27 ~ 15:17:30)
turizm işletmeciliği dahi okusan boğaziçi yurtdışına gitmen için en sağlam basamak. alacağın eğitim konusunda yorum yapamıyorum ama "tek istediğim iyi para kazanıp batıya gitmek" diyorsan boğaziçi'den başka yer düşünme bile. belki koç.

  • lucy in the sky  (21.07.12 15:07:46)
Tek amacınız seçeceğiniz mesleğin batıya gitmenizi sağlaması ise, en iyi tercih "Enerji Sistemleri Mühendisliği" olur.

  • greenish  (21.07.12 15:38:07)
Herkes üniversiteden dem vurmuş. Fakat İnşaat mühendisi olup da batıya gitmen, Balkanlar'ın ötesine geçmez.

Endüstri mühendisi olursan iş alanın inanılmaz geniş olur. Aldığın eğitimin yurt dışında kaymağını yersin. İtü de çok güzel bir okul.
  • even i say faith no more  (21.07.12 16:37:22)