Yani kaç para ödeyeceğim? (ehliyet kursu)

Aşağıdaki linkte bulunan kursa gitmeyi düşünüyorum ama 1 B sınıfı ehliyet için totalde kaç para ödeyeceğimi sayfadaki bilgilerden anlayamadım. Sağdaki B sınıfı rakamlarının toplamı 993 TL ediyor. Kazık mı yoksa her yerde böyle mi?

www.taksimsurucukursu.com

burası için değil de genel olarak söylüyorum;

kursa 300 lira gibi bir şey ödersin
sınav ücreti 40 tl idi benim zamanımda (2 sene önce)
300 lira falan vergi dairesine
70 lira civarı da ehliyet kartı parası alır emniyet
belki kurs 10 ila 20 lira arası da dosya masrafı olabilir.
  • c1b2k3  (19.07.12 17:16:11)
linke bakmadım,
2 yıl önce totalde 600 lira olacak şekilde almıştım.
şimdi harçlar filan arttı desek olsun olsun 650 700.
bunun 300'ü kurs kalanı da 2 sınav harcı ve trafiğe(devlete) ödenecek paradır.
  • iktisadiaklinelestirisi  (19.07.12 17:17:19)
bizim sürücü kursumuz var yani annemin. ben açıklayayım. bütün kursların ortak fiyat kararı vardır. o da ücret ilamı olarak gazetede yayınlanır. bu yıl için 450 tl olarak belirlendi. yoldan geçen adam sorduğunda 450 diyoruz, biraz indirim istersede 400 son fiyat çekiyoruz. bunun haricinde bankaya sınav ücreti yatırıyorsun 45 lira. sonra ehliyeti almak için vergi dairesine b sınıfı ehliyet harcı 290 tl. trafik şubeye kart parası 87 tl. bir de 5'li evrak var, onu doldurtuyorsun 20 lira. yani toplamda kurs ücretine 450 dersek 892 lira para çıkar cebinden.

@vayanasinisayinseyirciler

her aile hekimi veremiyor, ehliyet için rapor vermeye yetkili olmalılar, bir nevi lisans gibi birşey, bu da hepsinde yok, araştırmak lazım.
  • dogabey  (19.07.12 17:55:49 ~ 17:59:35)
gitti 1000 TL.

  • 9kuyruklukedi  (19.07.12 18:01:46)
bayrampaşa tarafına yakın oturuyorsan duyuru hatırına sana bişeyler yapıyım, 9kuyruklukedi

  • dogabey  (19.07.12 18:19:16)