erkek saç kesimi nasıl yapılır?

şimdi benim erkek arkadaşımın sevdiği bi berberi var. mutlaka ona gidiyor tıraş olmaya. bir de övüyor ki sormayın. birçok erkek berberine sadık sanırım. (seinfeld'in berberli bölümü geldi aklıma)

3. buluşmamızda tıraşlı gelmişti ve şok olmuştum. saç derisi görünüyordu adeta. yakışmamıştı, hatta yüzümü ekşitmiştim de o an diyememiştim. her neyse ben buna bi süre saç kesme, daha doğrusu kesmeme konusunda baskı yaptım. uzayınca çok güzel oluyor. (uzun dediysem mark'ın şurdaki fotosundaki kadar yani) ama biraz daha uzayınca iyi olmuyor ve berberine göndermeye tırsıyorum. elbet çok iyi kesecek berberler de vardır ama gitmeyecek biliyorum.

bu yüzden dedim ki kendi kendime, neden ben kesmiyorum? duyduğum kadarıyla epey zor bi işmiş. ama en azından bi denemek istiyorum. youtube'ta bazı vidyolar buldum. baya keyif alıyorum izlerken... merak edenler için şu: www.youtube.com

sorum şurda bi anlayan olsa da dese şurdan şöyle bölceksin, parmağının üstünden kesceksin, enseyi trimliyceksin.. şu makası, tarağı da alman lazım... diye süper olur. yani hiç bilmediğim bi püf noktası olabilir belki, ne bileyim...

ne dersiniz?

edit: keseyim mi kesmeyeyim diye sormuyorum, kesicem. o kabul etti zaten. etmeseydi de ısrar etmezdim, etseydim de ilişkimiz bitmezdi...

ilişkinizin bitmesini istemiyorsan bence çocuğun saçına dokunma.

bence erkekler-berberler ilişkisi sosyolijk olarak incelenmesi gereken bir mevzuudur. bence hiç girme o işe.
  • 219 taksim 3  (19.07.12 15:22:12)
şimdi o sana gelip saçını sarı değil pembe yap dese yapacakmısın ? Ya da converse giyme sürekli topuklu giy dese?

Sevgilini askere uğurlamayacaksan eğer saçlarına dokunma zira zor iş. Bizim askerde ki berber 4e3 keserken bile makasla hareketlerde bulunuyordu.

bir erkek olarakta ne şannsızmışım arkadaş sadık olunacak berber bulamadım yıllardır. Neyse son gittiğimden çok memnunm nazar değmesin süpaneke dinimiz amin
  • skywalkeremre  (19.07.12 15:39:33)
allah allah!! bunca berber nasıl kesiyor yahu?!

@skywalk; ilk cümlenin konumuzda alakası yok. şimdiye kadar konuştuğumuz hiçbi şeyin olmaması gibi.. ama yine de söyleyeyim onun istediği/istemediği şeyler de var. saç boyasından nefret ediyor misal, saçımı kesmemi istemiyor. ben de boyatmıyorum ve kestirmiyorum. (ki saçımda epey beyaz var)

o lanet olasıca berberine gitmesini istemiyorum. en fazla onun kadar kötü keserim ben de heralde...
  • supergirl  (19.07.12 15:55:43)
vur makineye gitsin;)
saçlar sıksa yanlar 3, üst 7 numara, seyrekse yanlar 7, üst 9 numara...

  • late viper  (19.07.12 15:56:57 ~ 15:57:35)
tamam da güzek arkadaşım istemiyorsan söylersin. bunca berber nasıl kesiyor yaahu!!! demek nasıl mantıktır? onca berber iyi kötü bi mesleki geçmişi var. kalkıp da hemşire için o dikiş atıyorsa ben de atarım ne var yani dikiş bu demek gibi bişey.

bi günde o sana gelse dese senin saçlarını kescem böyle ameliepoulien modeli yapcam dese tamam der misin
  • 219 taksim 3  (19.07.12 16:08:00)
eğer bugüne kadar erkek saçı kesmediysen kalkışma böyle bir işe. "bunca berber nasıl yapıyor yaaa" demişsin, onlar çocukluktan, çıraklıktan yetişiyor, videoyla öğrenmiyorlar saç kesmeyi. arkadaşın denek olmayı kabul ediyorsa yapın eğlenin ama sonucu iyi olmayacak. kesilmiş saçı düzeltmek için de uzaması gerekecek. iyi bir berber bul, arkadaşına saç kesimi ısmarla. kesinlikle daha çok makbule geçer.

  • vortex  (19.07.12 16:40:46)
o saçların makasla eşit oranlarda kesilmesi ne kadar zor bilmediğin için şu an sen "ne var bunda" diyorsun. bir yeri uzun bir yeri kısa kesersin sonra eşitlemek için diğerini daha fazla... öyle öyle gene 3 numaraya döner saçı. sen madem keseceksin git bir tane ara makası (namı diğer filemakas) al. onunla uçtan uçtan birkaç kez keserek hem kısalt hemde kabarıklığını al. ayrıca yaptığın kusurlar belli olmuyor. titanyum olsun. urun.gittigidiyor.com

  • neysene  (19.07.12 16:50:01 ~ 17:04:03)
bu nasıl bi mantıksızlık yahu. anlat şu şu şekilde kessin,kısa kesmesin, azcık alsın falan filan. berbere gitmesin de ben kesim ne. oldu bi de dükkan aç tam olsun

  • units  (19.07.12 16:52:29)
ne kıymetli saçınız varmış. şahsen saçımı berber yerine sevgilime kestirmek çok hoşuma giderdi. böyle karşılanacağını hiiiç düşünmemiştim.

berberin acemilik dönemini yaşamak istiyorum diyeyim. daha açık nasıl anlatırım bilemiyorum.

çok teşekkürler...
  • supergirl  (19.07.12 17:27:22)
hayatında berberden sonra hayal kırıklığıyla çıkmamış kötü anısı olmayan bi erkek yoktur diye düşünüyorum. o yüzden yaraya tuz bastın tepki geldi:d

  • 219 taksim 3  (19.07.12 21:53:32)