firefox site önerme

firefox 14 te yenilenen auto complete özelliği sonucunda urlbara yazmaya başladıgınızda site önerileri yer alıyor.
bunu sevmedigimden dolayı autocomplete i about:config den
browser.urlbar.autocomplete degerini false yaparak degistirdim.
ama bu sefer geçmişten ve yer imlerimden de autocomplete yapmayı kapatmıs oldum.
about:config ten sadece site onerme özelliğini kapatma nasıl yapılıyor bilen var mı ?
(offer proffer suggest gibi kelimeleri de arattım ama bulamadım)
chrome kullan vsvs diyecekler için peşin edit: la yürü git!

benim bildiğim site önerme zaten geçmişten ve yer imlerinden oluyordu. benimkinde kendi kafasına göre önermiyor yani.

  • rofl  (19.07.12 11:19:06)
firefox 13 ve oncesinde oyle idi. ama 14 te site önerme yeni sende olmayan sitelerden de oneriyor

  • vadrigar  (19.07.12 11:20:07)
14 ne abi ben en son 11 gördüm sanki.

  • rofl  (19.07.12 11:42:06)
daha bu sabah 14.0.1'e geçtim.. geçmişte ya da bookmarklarda olanlar dışında öneri vermedi her türlü denememe rağmen.. ama eğer kapatmak istediğin şey otomatik olarak linki tamamlaması ise browser.urlbar.autoFill şeklinde aratıp onu kapatabilirsin..

  • buzzlightyear  (19.07.12 11:49:30)
hakliymissiniz. yerim ve gecmis haric bir site onermiyormus. ben yanlis gormusum. biraz test ettim de daha saglikli tamamlamalar cikartabilirmis. mesela hani yazmaya basladiginda asagiya dogru acilan liste akilli bir liste. hangisini daha cok tiklarsan o daha yukarilara cikiyor. bu ozelligi bu auto complete e de entegre edebilirlerdi ama etmemisler nedense. sanirim performans ile ilgili olabilir, aklima ilk o geldi.

  • vadrigar  (19.07.12 18:25:51)
yok yok akıllıymıs o sistem de.

  • vadrigar  (25.07.12 14:00:24)