OBP'de son durum?

www.danistay.gov.tr birisi şöyle bir şey koymuş ekşi sözlüğe.
uygulanacak mı uygulanmayacak mı buraya göre yahu? şöyle bir cümle geçiyor sonlara doğru:

"Bir başka ifadeyle 6353 sayıılı Yasa ile 2547 saylı Yasaya eklenen geçici
62.madde uyarınca; 2012 ÖSYS Kılavzunun revize edilmiş halinin dava konusu edilen "Ortaöğretim Başarı Puanı"
başlıklı 6.kısmı 2012 yılı yükseköğretim yerleştirme işlemleri için uygulanma kabiliyetini yitirmiştir."

ama en sonda da durdurulması istemi reddedilmiştir filan diyor. anlayan?

Açılan davayı reddetmiş işte. obp uygulanıcak...

  • yatagants  (17.07.12 22:17:38)
@brewer:
"2547 sayılı Kanunun 12/7/2012 günü yürürlüğe giren geçici 62.maddesinin yukarıda aktarılan metni ve
madde gerekçesinden açıkça ve tartışmaya yer bırakmayacak şekilde anlaşıldığı üzere; 2547 sayılı Kanunun
6287 saylı Yasa ile değişik 45.maddesi hükmünde öngörülen ortaöğretim başarı puanı hesaplama yöntemi 2012
yılı içinde yapılacak olan yükseköğretime yerleştirme işlemlerinde uygulanmayacak olup; 2012 yılı yerleştirme işlemlerinde Yükseköğretim Genel Kurulunun 30.11-01.12.2011 tarihli ve 2011.21.1120 sayılı
kararı ile yayımı uygun bulunan 2012 ÖSYS Kılavuzunun yukarıda aktarılan ilk halinde öngörülen
hesaplama yöntemi uygulanacaktır. Bir başka ifadeyle 6353 sayıılı Yasa ile 2547 saylı Yasaya eklenen geçici
62.madde uyarınca; 2012 ÖSYS Kılavzunun revize edilmiş halinin dava konusu edilen "Ortaöğretim Başarı Puanı"
başlıklı 6.kısmı 2012 yılı yükseköğretim yerleştirme işlemleri için uygulanma kabiliyetini yitirmiştir."

bunu okuyunca aobp gibi anlaşılmıyor mu?
  • olsen  (17.07.12 22:18:32)
uygulanmayacak dendi resmi olarak, sonra uygulanacak dendi. dün trt'de tercih programı izlerken oradaki adam uygulanmıyor dedi, avantaj ve dezavantajlarından bahsetti uzunca. Adam gibi yapmıyorlar ki, eski sistem diyorlar bu senede, sonra devletin televizyonunda adam yeni sistem puanımızı nasıl hesaplarız onu anlatıyor.

bu dilekçedende hiçbir şey anlayamadım, hepsini okumadım başlarından anlamayınca bıraktım.

edit: aobp uygulanmıyor dendi. obp uygulanıyor.

isimlerini karıştırmış olabilirim, okul başarısı dikkate alınmıyor bu sene dedi trt.
  • utkucbkc  (17.07.12 22:18:35 ~ 22:21:06)
  • meteonur  (18.07.12 02:19:13)