yaz okulunda alınacak dersi başka okuldan alabilmek

bır dersten kaldım sımdı. okudugum okul özel. ben o dersı devlet okulunda alabılır mıyım? okul kabul eder mı? sartları nelerdır?

bazı okullar direk kabul ediyor,bazıları ise ancak o ders açılmadıgı takdirde diğer okullardan almana musade ediyor.ayrıca dersın kredisi ve ders içerıgı bir birini tutmalı.en iyisi kendi öğrenci işleriyle gidip konusman.

  • integral almayi bilmeyen muhendis  (16.07.12 21:36:45)
okuduğun okul kaldığın dersi yaz okulunda açarsa ve istenilen kontenjan sağlanırsa başka okuldan alamıyorsun. ama eğer açmaz ya da kontenjan sağlanamazsa alabiliyorsun diye biliyorum.

  • zozjotejmnk  (16.07.12 21:37:17 ~ 21:37:46)
benimki de özel. sadece son sınıfsan ve kaldığın 2-3 ders yüzünden mezun olamıyorsan ama bu 2-3 dersi verince o sene mezun olabileceksen; aynı zamanda o dersler kendi okulunda yaz okulu dersleri arasında açılmıyorsa başka üniversiteden alabilirsin. ha bi de bu şartları sağlamana rağmen öğrenim dilin ingilizceyse gidip türkçe eğitim veren bir üniversiteden alamıyorsun.

son sınıf olmadığını varsayarsak, hayır alamazsın. zaten öyle bir durum olsa herkes gider devletten alırdı 5te biri 10da biri fiyatına.
  • yule  (16.07.12 21:43:23 ~ 21:44:41)