yatak baza işleri

-150 cmlik bazaya 140 cm yatak alsam olur mu?
-ikeanın sünger yataklaı nasıl? sultan florvag almayı düşünüyorum, kullanan varsa yorum yapabilir mi?
-140 cm yatak mı daha yaygın yoksa 150 cm mi?

kendi yatağıma baktım şimdi bazayla arasında 10cm fark var ve sorun olmuyor. ama 150cm kısa değil mi yahu? :S

  • lunedor  (16.07.12 04:22:54)
lunedor; en olmasın o.!

  • curiosita  (16.07.12 05:00:09)
@curiosita evet en olması gerek sanırım, bu arada baktım 150cm daha yaygın gibi geldi gugıla göre :)

not: benim yatak en olarak da 10cm kısa :S ne biçim yatak almışım ben yahu ama hala sorun yok kullanılabiliyor :))
  • lunedor  (16.07.12 05:14:08 ~ 05:20:16)
baza ve yatak olarak sormuşsun. neden farklı alıyorsun, anlamadım. aldığın bazanın ebadında al işte, çok farklı ölçülerde yataklar mevcut. çift kişilik baza ve yatak ölçülerine bak bir. ülkemizde henüz bir standart oluşturulmadığı için, tekstil ürünleri bulmanda sorun oluyor. yatak pedi, çarşaf, nevresim, yatak örtüsü almaya kalkınca sorun olabiliyor. bu yüzden bu ürünlerin tümünü üreten yataş' a bakmanı öneririm. ürünleri de sağlamdır. uzun yıllar deforme olmadan kullanırsın. yatak büyüklüğü içinse; odanın ölçülerine göre karar ver. temizlik açısından ise; bazanın yerden yüksek, altının kolay temizlenebilir olmasını tercih etmelisin bence.

  • oinone pe  (16.07.12 08:51:11)