ütü yapmayı sevmenin yolu nereden geçer?

normalde de en büyük kabusum olan bu ütü yapmayı bu sıcaklarda nasıl sevebiliriz? sevmeyi başaramıyorsak bile nasıl kolaylaştırabiliriz? nedir bunun püf noktası?

elimizde olanlar: bir adet ütü, ütü masası, bolca yeni yıkanmış kırışık kıyafet ve ben.

Bir yandan tv izleyerek ya da müzik dinleyerek, vantilatörün karşısında yaparsan. Bir ihtimal.

  • tanterosa  (16.07.12 00:18:20)
o kırışık kıyafetlerin yapılan işe anında cevap veriyor olması kadar tatmin edici bir duygu yok. anında karşılık alıyorsun ve bu, sadece bir ütü sayesinde oluyor :)

  • devilred  (16.07.12 00:18:23)
müzik, alkol.

bu ikiliyle sevmediğiniz herşeyi sevebilirsiniz.
  • charlesbukowskiineksi  (16.07.12 00:18:29)
@devilred sanırım ütü yapmaktan bu kadar muteşem bişeymiş gibi bahseden ilk kişisin karşılaştığım, ben bile düşündüm hakkaten çok mu zevkli acaba diye :)

@tanterosa vantilatör iyi fikir ama bu havada o da sıcak sıcak üflüyor.

@charlesbukowskiineksi müzik tamam da alkol ve ütü hımmm garip bi bileşim ama neden olmasın.
  • hypathia  (16.07.12 00:22:24)
tv bence dalgınlık yaratıp kıyafet yaktırabilir. müzik olur ama. bitince kendinize ödül vereceğinizi kurgulayın kafanızda =)

  • infernal majesty  (16.07.12 00:23:22)
içten gelir. anneme yalvarırdım küçükken ben de yapayım diye. o zamanlardan beri yapmadım ama şimdi olsa zevkle yapardım.

  • take me rufee2  (16.07.12 00:23:58)
gece yapacaksın. nispeten serinken. televizyon açık olacak. başka püfü yok.

  • african rain  (16.07.12 00:24:44)
ödül sistemini en son köpeğimi eğitirken kullanmıştım :) işe yaramıştı evet mantıklı.

  • hypathia  (16.07.12 00:25:06)
ütü yapacak insan tut kendine. sadece bu işi yapsın, küçük bi misafirlik gibi düşünsün, birkaç saatte de 50 lira kazansın mesela. sen de birkaç saatlik sıkıntıdan kurtulmak için 50 lira verirsin bence :)

herkes mutlu!
  • mccormick  (16.07.12 00:34:08)
@mccormick yalnız yaşayan bi insan olarak öyle lükslerim yok maalesef :)

  • hypathia  (16.07.12 00:37:57)
ben severim ütü yapmasını hiç bir ödül sistemim püf noktam da yok salt seviyorum

  • niye ama  (16.07.12 00:39:49)
gömleğini ütülediğin adama aşık olmaktan geçer.

  • LORDS  (16.07.12 01:44:46)
devilred+1

inanmazsaniz, (bkz: gömlek ütülemek/@compadrito)
  • compadrito  (16.07.12 05:28:36)
devilred +1.
buruş buruş bir kumaşın elinizin altından pürüzsüzce çıktığını bir düşünün.mesela temizlik yaparsınız, evi b.k götürmüyorsa temizlik yaptığınız anlaşılmayabilir.ama ütü öyle mi, buruş buruş perdeyi bi perdeyi ütüleyin, asın sonra da geçin karşısına seyredin. missss:)
böyle motive edin kendinizi.
  • karamell  (16.07.12 10:21:31)