Asus Laptop Hakkında

Özet geç insanları: Asus N56VZ-S4037V modelinde Optik sürücü olarak sadece Blu-ray mi var?

---o---

Selam duyurunun sıcaktan bunalan insanları,

Şimdi bizim bi arkadaşa laptop alacağız. Bende Asus N53SN serisi var klavyesi hariç gayet memnunum. Arkadaşa da dedimki "N56VZ serisi daha iyi, onun klavye de iyi, hadi sana onu alalım", dedim demesine de şimdi herif parasını ayarladı, pazartesi gidip alacağız. (Amma uzattım ya sadede geliyorum şimdi) Kafama takılan bişey var.

Alacağımız laptop şu: www.vatanbilgisayar.com

Başlığında da belirttiği gibi "DVDRW/BR" Dvd ve Blu-ray oynatıcı olması gerekiyor. Fakaaaat, aşağıda teknik özelliklere bakınca da, optik sürücü olarak, sadece blu-ray yazmışlar. Benim Laptop modeli için ise Blu-ray+DVDRW yazmışlardı.

Şimdi ben acaip kıllandım,

Bu N56VZ-S4037V modelinde başlıkta belirttiği gibi, dvdrw var mı? Yoksa teknik özelliklerde yazdığı gibi sadece Blu-ray mi var? Peşin not, aradım vatan'ı teknik özelliklerini bilmiyoruz dediler. Pazartesi gidip alacağız bi fikri olan varsa söylerse acaip memnun olurum.

Şimdiden okuyup yardımcı olacaklara teşekkürler.

Blu-Ray okuyucu ya da okuyucu/yazıcı olan bir cihaz ayrıca DVD/CD yazıp okuyabilir. Sadece Blu-Ray okuması gibi bir şey söz konusu değil.

  • ahmetcan44  (15.07.12 18:17:05)
@ahmetcan44
Şimdi benim laptopta DVD taktığım yerde iki tane lazer var biri blu-ray için biri dvd için, Bunda sadece blu-ray lazeri var ama DVD'yi de okur mu demek istiyorsun. Öyle ise tamam problem yok.

  • gkn  (15.07.12 18:29:47 ~ 18:32:50)
hacı onun bisürü alt modeli var. alırken bakıver laptop un kenarından, bluray ikonu mu var dvdr mi diye. bende de n56v var, dvdr. dış görünüşü tamamen aynı ama dvdr işte bluray yok.

  • hjarteblod  (15.07.12 18:41:22)
Okur hocam merak etme.

  • ahmetcan44  (15.07.12 18:46:09)
@hjarteblod evet alt modelleri olduğunu biliyorum zaten gidincede bakacağım fakat başlıkta DVDRW yazıp teknik özelliklerinde sadece Blu-ray yazması kafamı karıştırmıştı. yani kafamı karıştıran kısım Blu-ray olup olmaması değil blu-ray var ama dvd okur mu acaba idi... ama @ahmetcan44'ün dediği gibi ise zaten problem yok.

  • gkn  (15.07.12 18:49:45 ~ 18:51:00)