online alışverişte banka kartı geçerli mi?

merabaa. evekitap'tan birkaç kitap alacağım, kredi kartım yok ama bankamatik kartım var. onlar da geçerli oluyor mu?

bi dene eğer geçerli olmazsa uyarı verir zaten para çekemez, geçerli olursada 3D secure ekranı gelecektir yüksek ihtimal teline mesajla kod gelecek onu gireceksin o ekranada

  • jedilance  (15.07.12 13:56:09)
kabul etti galiba,süper. teşekkürler

  • aseton  (15.07.12 13:59:48)
Şu an için çok az mağazada geçerli banka kartı. Sitede yazar zaten. Maestro veya Visa Electron simgesi varsa geçerlidir.

  • ahmetcan44  (15.07.12 14:02:21)
pff:/ visa simgesi var ama onaylamadı kartı.

  • aseton  (15.07.12 14:07:25)
İnternetten yüzlerce kez alışveriş yaptım. Mybilet dışında Maestro kartı ile başka bir yerde alışveriş yapamadım şu ana kadar. Hep kredi kartı istiyorlar.

  • exla  (15.07.12 14:10:06)
evet,iradem zayıf diye kredi kartı kullanmıyorum ama almam lazım sanırım artık. peki, ödeme seçeneği olarak havaleyi seçsem ek ücret alınıyor mu?

  • aseton  (15.07.12 14:14:26)
iradeniz zayıfsa kredi kartı almayın, sanal kredi kartı oluşturun internet şubeniz üzerinden, harcama öncesi oraya para yatırır ve öyle alışveriş yaparsınız, böylece çok açılmamış olursunuz.

  • mocha  (15.07.12 14:18:09)
Havale ile ödersen fiyat biraz daha düşer belki. Genelde havale fiyatı az daha düşük oluyor. Fakat havaleyi ücretsiz yapmalısın ki bir işe yarasın. Yapı Kredi Cep şubesi, Halkbank internet şubesi aklıma gelen ücretsiz yerler. Onun dışında 1-5 lira arası değişiyor bankamatikten havale ücretleri. EFT'ye hiç girmiyorum, daha pahalı. Şubeden yapmayı deneme bile. Kitaptan fazla havale parası isterler.

Visa değil, Visa Electron olacak. İkisi farklı şeyler.
  • ahmetcan44  (15.07.12 14:19:05)
visa electron simgesi var zaten, ama kabul etmedi. havale yapı kredi'ye yapılacakmış,yapı kredi bankamatiğinden yapsam olur o zaman heralde.

  • aseton  (15.07.12 14:25:01)
Ben sitede Visa Electron simgesi göremedim. Sağ alt köşede sadece Visa ve MasterCard var. Yani kredi kartından başka seçenek yok şu aşamada. Bir arkadaşından bulsaydın o da olurdu. Nakiti ona verirdin ya da kredi kartına borç ödemesi yapardın.

  • ahmetcan44  (15.07.12 14:28:40 ~ 14:29:38)
ben benim kartımdaki simgeyi sordun sandım pardon :) havaleye bakıyım,ek ücret alınıyorsa babamdan falan reca ederim artık.

  • aseton  (15.07.12 14:31:54)
sanal kredi kartı oluştur internet şubesinden. 30 saniyeni alır en çok.

  • njtbcrn  (15.07.12 15:01:29)
sanal kart oluştur işte. kredi kartı istemeyip internetten alışveriş yapmak isteyenler için müthiş çözüm. sen kartını oluşturuyorsun, içine istediğin miktarda parayı yüklüyorsun.

  • enkolaykullaniciadi  (15.07.12 15:41:26)
sanal kredi karti +1 alisveris yapman kac dakka suruyorsa sanal i yaratmak da o kadar suruyor.

  • mavicorap  (15.07.12 15:42:17)