Fotoğraf Makinesi

Arkadaşlar,

almışken en iyisi olsun diyorum ne önerirsiniz?

biraz duyuruda arastirdim Canon d60 en cok önerilenler arasinda.

bu yeterli mi? simdilik sadece acik hava ve kapali ortamda fotograf cekimleri gerceklestirecegim.

genel anlamda cocuklari anaokulunda bahcede vs. cekecegim yani dügün nişan fotoğrafi olmayacagi icin..

neyse ne diyorsunuz?

canon'un öyle bir makinesi yok.

  • klassno  (14.07.12 16:38:39)
  • Mügüs  (14.07.12 16:39:41)
Canon'un öyle bir makinesi var, EOS 60D diye. Harf sayının başına geçince makineyi tanıyamayan insanlar tavsiye vermesin bir zahmet.

Almışken en iyisini falan alma, aksine alt seviye bir şey al. Zaten ilerleyince makineni değiştirmek isteyeceksin, boşuna yatırım yapma. 1100D, 550D, 600D, D5100, D3100 alabilirsin.
  • coca--cola  (14.07.12 16:46:13)
canımsınız. canon'un d60 diye bir makinesi yok. nikon'un var.

ha, o harfin yarattığı bu farkı anlayamayanlardan tavsiye almasın kimse bi zahmet.
  • klassno  (14.07.12 16:51:56)
Başına marka yazmasa dediğin doğru ama adam kocaman canon yazmış. Canon yazmışken, yine almışken en iyisi olsun diye fiyat konusunda ipucu verilmişken gidip Nikon d60'a aklı kayanın ve bunu en çok önerilen makine zannedenin alnından öperim ben.

  • coca--cola  (14.07.12 16:57:04 ~ 17:00:29)
bencede almışken en iyisini alma. canonun 500D,550Dsi başlangıç-orta seviye içni uygundur. 1000D,1100D ise başlangıçtan sonra yetmiyormuş gibi yorumlar okudum. 1600 1700 civarı bir makine idare eder diye düşünüyorum.

  • jedilance  (14.07.12 17:14:15)
Ben biraz daha farklı bir şey söylemek istiyorum. Eğer amacın çok profesyonelleşmek değilse, ve benim gibi maddi gücün kısıtlıysa DSLR yerine Canon g11 veya g12 gibi bir makine al.

DSLR alınca objektif açlığın doğuyor ve adam gibi objektifler makineden pahalı. Ya manuel objektiflere yöneliyorsun ya da 18-55 hayatına devam ediyorsun ne yazık ki. Biraz daha ilerleyince ise 50mm f1.8 diyoruz :)

Kısaca eğer işi büyütmeyi planlamıyorsan G11 veya G12 benim önerim ya da illa DSLR diyorsan 2.el bir makine almanı öneririm.

NOT:Bunlar maddi durumu kısıtlı insanlar için önerim oluyor :)
  • Vicy89  (14.07.12 17:41:27)