antalya havalimanından konyaaltına nasıl gidilir?

portobello.com.tr den bilgilerine erişilebilen konyaaltı plajının üst tarafında kalan otele havaalanından nasıl gidilir? (taksi hariç, taksi ile gidilirse ne kadar tutar? yaklaşık 20km uzaklıktaymış)

havaş olmuyor mu?
taksiyle gitmeyin, taksi inanılmaz pahalı antalya'da. kilometre hesabı nedir bilmiyorum ama, gündüz tarifesi 40 lira verirsiniz sanırım en az...
edit: tramvay inşaatı dolayısıyla arapsaçına dönen trafiği de kattım işin içine, 40 lirayı az söylemişim gibi geldi..
  • kobuzchu kiz  (24.10.08 21:59:50 ~ 22:00:58)
havaalanının dışına, alandan çıkan yolu ana alanya yoluna bağlayan köprülü kavşağa kadar yürürseniz,(1 km kadar)(üşenmezseniz, çok yükünüz yoksa) orda dolmuş son durağı var, 3-4 dolmuş durur hep. ordaki dolmuşlardan birine binip, gittiği yere göre 100.yıl ya da doğu garajında inip, 33a, 44, 65, 66, 81 nolu dolmuşa binerseniz porttobello'nun çok yakınından ya da önünden geçersiniz. ben ayrılmadan önce dolmuş 1,15 liraydı 1,5 sene kadar önce.
konyaaltına benden de selam söylerseniz, çok özledim.

  • geldiler  (24.10.08 22:59:49)
önce havaş otobüsüne binip 5m migros'un önündeki kavşakta in ve taksi tut.. havaş 10 ytl + 15 (azami) taksi parası..

  • jirki  (23.12.08 17:14:59 ~ 17:15:20)