Vize

örneğin 1-25 ağustos arası italya'dan başlayacak bir gezim olacak vizeye ne zaman başvurmalıyım?

vizeyi belirttiğimiz tarihler için mi veriyorlar yoksa vizeyi aldıktan sonra mı başlıyor

aracı kuruma falan toplamda ne kadar para gider vizeye?

kolay vize veren ülkeler hangileri?

yunanistan yumuşatıyordu şartları, 48 saatte de veriyordu. öyle olacaktı ya da, dün haberlerde görmüştüm.

  • bugunneetsem  (14.07.12 00:56:47)
Vizeye hemen başvurmalısın. (kalmış 15 gün şunun şurasında, acele et)
Vizeyi belirttiğin tarih için verirler.
Aracı kuruma gerek yok boşuna para harcama, o parayla gezinde bir gün idare edersin.
Yunanistan, Hollanda, İtalya kolay veriyor denir genelde ki Hollanda'dan iki defa kolayca almışlığım var.

Gezin güzel olsun.

edit: aracı kurum derken bize para verin sizin yerinize vize prosedürünü halledelim diyen kurumlar anladım ben. senin sorduğun şekilde 60 euro+ 30 tl gibi bir şey olur o zaman.
  • soap  (14.07.12 01:00:04 ~ 01:02:24)
hemen basvurmaniz gerekiyor, agustosa iki hafta kalmis ve yaz mevsimi oldugunu dusunursek elinizi cabuk tutun.
en kolay italya vize verir, araci kurumla calisir. tum bilgiler gerekli icin: www.idata.com.tr
vizeyi ilk vizenizse genellikle belirttiginiz tarihlerle sinirli olarak verirler.
  • shahrazad  (14.07.12 01:00:25)
italya bence de kolay vize veren ülkelerden ama vizeden önce umarım pasaport işini halletmişsinizdir, malum pasaport krizi.

  • hypathia  (14.07.12 01:03:42)
sadece örnek bir tarihti ileride alacağım yani sıkıntı yok. ama 1 ay 2 ay önce başvursam sıkıntı olur mu?

ayrıca aracı kurum derken idata falan
  • paintov  (14.07.12 01:05:04 ~ 01:05:57)
aracı kurumlarla olan başvurularda nasıl oluyor bilmiyorum ama bizzat başvurmak gerekiyorsa bi an önce arayıp vize için randevu almak gerekiyor 1 ay sonrasına verebiliyorlar bu yoğun yaz aylarında

  • jedilance  (14.07.12 01:15:18)
en erken 89 gün önce , en geç de 15 gün önce başvurabiliyorsun diye biliyorum.

  • muslimovic  (14.07.12 01:27:07)
idata yarın randevu veriyorsa yarın başvur. saçma sapan işler yapan çalışanları var diye biliyorum. sağa sola sor da git.

  • il padrino  (14.07.12 02:39:06)