düğün ve takı mevzusu

şu anki işyerimde 1 yıldır çalışıyorum, geçiciyim ve maksimum 1 yıl sonra ayrılacağım. düğün müğün mevzusunda da henüz fazla tecrübem yok.

iş yerinden iki kişi birbiriyle evleniyor. normalde orada birisi evlendiğinde iki kişi bir çeyrek alıyorlarmış fakat böyle olunca herkes birer çeyrek alıyor. tabi onların tümü orada kalıcı.

ben ayrıldıktan sonra da evlenen kişilerin ikisini de bir daha neredeyse hiç görmeyeceğim, fakat şu anda her gün yüzyüze bakıyoruz. ne alsam nasıl yapsam uygun olur sizce?

100 lira ya da 50 dolar tak bence

  • seyyar satıcı  (13.07.12 17:59:51)
iki kişi bir çeyrek alacağına, herkesten verebileceği kadar para toplanıp toptan işyeri olarak bir takı alınsa daha iyi olmaz mı?

herkes o parayı veremeyebilir. bana da saçma geliyor işyerindeki kişiler çok yakın arkadaşın değilse çeyrek altın almak. yeri geliyor akrabalarına bile alamıyorsun.
  • holy diver  (13.07.12 18:01:56)
borcam alin hocam?

  • theperfectman  (13.07.12 18:03:11)
Ben boylr birine 50 lira taktim

  • seyyar satıcı  (13.07.12 18:06:17)
holy driver+1
çoğu şirkette para toplanır, milyonlarca para kazanan patronlar da para toplama işinde ceplerinden anca 10-20 tl çıkarıverirler. herkesin çeyrek altın alacak durumu olmayabilir. sizin gibi düşünen birkaç kişi daha bulup 1 çeyrek ya da 1 yarım alın.

  • hersheyss  (13.07.12 18:10:03 ~ 18:11:22)
@hersheyss:
dediğim gibi diğerlerinin tümü orada kalıcı olduğu için her ne kadar çok hoşlanmasalar da her gün yüzyüze bakıyoruz konuşuyoruz düşüncesiyle çeyrek alacaklar. durumu farklı olan benim bi tek.

  • sanal uyku  (13.07.12 18:11:33)
50 lira 100 lira takmak yerine goldas'ta mi ne sertifikali altinlar var 1gr, 2.5gr diye gidiyor, 1gr cok koymaz sanirim. ben boyle birine hicbisey takmadim :)

edit: bi de sertifikali altinlar cok janjanli gozukuyo, anlamazlar ceyrege mi denk geliyo ne kadar ediyo.
  • tasa oturma soguk ceker  (13.07.12 18:23:03 ~ 18:23:55)
500 gr ve 1 gr altınlar var. biz iki işyeri arkadaşımıza öle taktık. takma yerleri de oluyor onların. ilki 40-50, ikincisi 90 tl civarında bişi. takabilirsiniz. hele ki takı bohçası varsa hiç dert etmeyin. koyun kesenin içine.

  • vejeteryan vampir  (13.07.12 18:28:19)
vejeteryan vampir + 1
su donemde herkesten ceyrek vs beklemek bencillik. herkes ay sonunu getirme derdinde. 20 lira bile takamayacak durumda olsaniz gayet normal. ama bi sey takicaksaniz o gram altinlar en iyisi. zaten sizden (gecici oldugunuz icin) buyuk birsey beklemezler.

  • lamartin  (13.07.12 20:05:30 ~ 20:06:28)