Sorum Bankacılara yada Kredi Çekenlere

Şimdi bizim kredi skorumuz oluyormuş, ve her bankanın kredi verme limiti farklı skor değeri için oluyormuş, hangi banka hangi skora kredi verir, ve kredi skorumuzu nasıl öğrenebiliriz? Bir de kredi skorumuz kötüyse kredi limitinin altındaysa arttırmak için ne yapabiliriz?

bu tamamen senin daha önce çektiğin kredileri ve kullandıgın kredi kartlarını zamanında ödeme ile alakalı

  • seyyar satıcı  (13.07.12 11:02:45)
adınızın bu sistemde aratılması bile skorunuzu aşağıya çeker.

düzenli kredi ve kredi kartı ödemeleri skorunuzu artırırken bunlardaki aksama da skorunuzu düşürür.

bunlar kredi değerlendirmenizin objektif tarafı olsa da şube onay limitleri kapsamında şube müdürünün subjektif değerlendirmesi de en az bunun kadar etkilidir.
  • sli  (13.07.12 11:27:10)
öyle bir şey var sanırım çünkü babam farklı bankalardan krediler kullanmakta.
bir banka bir seferinde "x bey tüm bankalardan toplam kullandığınız kredi tutarı y olmuş, size şu kadardan fazla para veremeyiz, z tutarını aşamazsınız" demişler.

  • 9kuyruklukedi  (13.07.12 11:39:12)
Bank Pozitiften Altta ki Linkten Kayıt Olarak Hemen Yanıtını Alabilirsin :

proad.directtrack.com
  • white35  (29.11.12 17:02:57)