panasonic lumix fz48 vs nikon coolpix p500

Evet sevgili duyuru okuryazarları, rahat battığı için kendime cep yakan bir bridge makine almaya karar verdim.

bir köşede panasonic lumix fz serisinin yakışıklı delikanlısı fz48

artıları :
-leica lens
-sınıfına ve sensörüne göre sağlam gündüz performansı

diğer köşede nikonun teleskoptan bozma çılgın makinesi p500

artıları :
-cmos sensör(fz48'de ccd var)
-flip-out lcd ekran(bildiğin kalkıyor, oynuyor)

gündüz/dış-mekan bir şekilde halledilir ama Nikon cmos sensörüyle lumix'ten daha mı iyi akşam/gece/iç-mekan performansı verir dersiniz ?
sizce hangisine yatırım yapayım ?

snapsort.com

(o parayı vereceğine 200 lira daha koy canon eos 1100d al diyen arkadaşlar olacaktır, onlar da haklı galiba ama şimdilik bu iki makine arasında bi seçim yapalım)

cevapsız bırakmayın lan beni :<

  • fersiz hayvan  (12.07.12 23:33:59)
bence lumix

  • delidir yakalayin  (13.07.12 00:19:56)
kullanım amacın nedir? otu boku çeken birisiysen lumix gider sana.

  • cetoxim  (13.07.12 13:18:17)
aslında p500 kağıt üstünde daha iyi bi makine ama açık konuşayım benim de gönlüm lumixten yanaydı her nedense.

bridge makinelerde kararlıydım ama şu an azıcık dslr bakmaya başladım galiba (1100d ya da d3100) kafalar iyice karıştı.
  • fersiz hayvan  (13.07.12 18:17:49)