erkekte ses?

kızlar soru size:

bir arkadaş ortamında daha önce hiç görmediğiniz bir çocuk gördünüz. kahverengi saçlı, yakışıklı denilebilecek bir tip. sohbeti falan da iyi, espri yapabiliyor. ama sesi geniz eti varmış gibi çıkıyor -burnu tıkalı gibi de denebilir-.

erkekte ses ne kadar önemlidir? daha doğrusu fiziksel görünüş mü önemlidir yoksa ses mi?

ses önemlidir. mesela bas bariton sese bayılırım ben. sırf sesinden dolayı bir erkeğe hasta olabilirim. o derece.

  • devilred  (11.07.12 23:27:14)
ses her halukarda kadın, erkek fark etmez önemlidir.

Etkileyici bir ses tonuyla sıcak sohbet için yeşilimi yakmanız yeterlidir.
  • bir kac yazar once  (11.07.12 23:30:05)
önemli olduğunu bende biliyorum ancak sıralama nedir mesela?

yakışıklı ama sesi kötü erkek mi yoksa çirkin ama sesi güzel erkek mi?

çok düz bir soru oldu ama idare edin :)
  • mattiadestro  (11.07.12 23:33:35)
çok da çirkin olmayan sesi güzel erkek :)

  • devilred  (11.07.12 23:34:38)
ses = kelime bilgisi + hitabet + kendine güven + sabır + konuşma yeteneği + zeka + kişisel eğitim + akıcılık vs vs vs vs....

düşünsene tayyip erdoğan kekeme olsaydı ? sülaymen demirel'in sesi incecik olsaydı.

erkeği kadını doktoru esnafı askeri hocası herkesde ses çok çok çok önemlidir.

ama ses derken illa vibrasyondan bahsetmiyorum ben.

sakıp sabancı mesela. konuşması kötü ama hitabeti süper. bence esas iş hitabete bakar.

ama böyle formül gibi sorma allah aşkına!

fizik yüzde 29.32 ses yüzde 19.32 gibi bir şey yok. yerine göre konuşmak lazım.

erkeğim.
  • uyuyanadam  (11.07.12 23:35:41)
  • leadri  (11.07.12 23:37:13)
Bi gece kafam hafif güzelken, doğum günü olan bir kız arkadaşımı aradım. Çok iyi arkadaşımdır. Ama sesim falan kaymış alkolden. Sırf puştluğuna arıyorum yani saat 3 falan.
Kızın 2 lafından biri, "dampire, sesin çok karizmatik, müthiş" falandı. Yani çok önemliymiş ben onu anladım

  • dampire  (11.07.12 23:38:18)
bence bir erkek veya kadın herhangi bir insandaki

en seksi özelliklerden birisi de net - nitelikli - belirleyici olan, çuval - çanak - doldur boşalt tarzı OLMAYAN soru sorabilmektir.

"yakışıklı ama sesi kötü erkek mi yoksa çirkin ama sesi güzel erkek mi?"

soru mu bu yahu?

kime göre neye göre nerde ne zaman nasıl?

cimri misin?

sinirli misin?

affedici misin?

misin?

aşk mı para mı?

zeka mı çalışkanlık mı ?

aşk mı emek mi?

denize düşse hz. muhammed'i mi kurtarırsın atatürk'ü mü?

babanı mı daha çok seversin anneni mi?

bunlar işte geyik. soru niteliği yok. sorma böyle.
  • uyuyanadam  (11.07.12 23:39:43 ~ 23:42:21)
çok önemlidir. kendimden biliyorum. sesim bas bariton. genelde ağzımı açmam. sessiz konuşmayı severim. ses burundan çıkıyormuş gibi gelir. "evet" ya da "hayır" dediğim zaman kız-erkek fark etmiyor çok yanlış anlıyorlar beni.

yani sesin tonu kadar kullanmak da önemli. ben kullanamıyorum. evet belki biraz öküzlük yapıyorum. o yüzden pek konuşmak istemem herkesle. her an yanlış bir ses tonu kullanacak gibi oluyorum.
  • uykusuz her gece  (11.07.12 23:42:22)
abi tamam da nasıl sorayım o zaman :)

daha yeni girdik zaten duyuru camiasına havası çarptı sanırım :)
  • mattiadestro  (11.07.12 23:44:17)
kişiye göre değişir. mesela birinin hoşuna gider, biri acayip irrite olur.

bir doktora görün, belki cidden bir sorun vardır.

özellikte damaktan garip sesler çıkararak konuşan insanlar var, ben o seslerden rahatsız oluyorum mesela.

güzel sesli adam olmak bir artı. ama şimdi birine göre çok güzelken, başkasına göre çok sıradan bir sesin olabiliyor.

edit: uyuyanadam'a dev katılıyorum. ikili tercihler çalışmaz. hiç bir şey tek bir sıfata sığmıyor çünkü. hatta sıfatlar da sınırlı oldukları için, kast ettikleri şeyi karşılamıyor.
ay neyse.
  • fauxhumanitas  (11.07.12 23:44:36 ~ 23:48:01)
bence en iyisi kendi kendine konuş, sesini kaydet, dinleyelim?

hatta metin şu olsun:

"evvvet arkadaşlar ben mattidestro, 11 temmuz 2012 gecesi, bu ses kaydını yaptım, ileride bu ses kaydını güzel bir anı olarak saklayacağım..."

ben video çekerken böyle konuşuyorum çekim başında.

sen de kaydet sesini, dinleyelim.

kime göre neye göre olmasın.

ok ?
  • uyuyanadam  (11.07.12 23:47:20)
valla peder beni yaktı :)

küçükken doktora götürmüşler çocuğun sesi bir acayip diye. burundan geliyor gibi ses. adam damak yüksek ama tedavi ederiz demiş. peder de "gerek yok değişik bir tarzı olsun" demiş.

şimdi de ilk tanıştığım insanlara ismimi söyleyene kadar 3 takla atıyorum. isim de zor zaten.

@uyuyanadam hocam şu anda evde değilim telefonla kaydetsem pcye atacak kablo yok yarın olabilir ama :)
  • mattiadestro  (11.07.12 23:49:29 ~ 23:51:42)
anladığım kadarı ile:

ortalama bir hitabeti, sesi, vurguyu artırıp daha bir seksi - karizmatik - vurucu olmaktan ZİYADE

sende daha bir derin tıbbı sorun var.

konu uzun ama kısaltıyım:

bir kbb uzmanına git. ses çok çok çok önemli. iletim - iletişim her şey. insanlar bakışarak koklaşarak değil, konuşarak anlaşıyor.
  • uyuyanadam  (11.07.12 23:54:24)
pc'nin kendi mikrofunundan kaydedebilmen lazım.

soundcloud.com

iyidir.

ve asla erteleme. erkek adam hemen yapar gömer.
  • uyuyanadam  (11.07.12 23:57:09)
ciddi ciddi düşünüyorum bende gitmeyi ama bir türlü fırsat olmuyor. şu zamana kadar alışmışım artık biraz da üşeniyorum.

  • mattiadestro  (11.07.12 23:57:12)
bak 2 oldu.

ses kaydı - doktora gitmek konusu ::: üşenmek.

bence bunu hallet önce.
  • uyuyanadam  (11.07.12 23:58:05)
hocam pcde hoparlör yok ne mikrofonu :) evde olsam yapıcam atıcam ama işteyim bu saatte :)

  • mattiadestro  (12.07.12 00:00:44)
Ses önemlidir ama düşündüğün kadar değil. Fakat sen kafana taktıkça bus enin yumuşak karnın olacaktır. Olmaısn bu tarz yumuşak karınlar.

Ulan babanın yaptığı işe çok güldüm "çocuğun tarzı olsun" demiş ahuaueh
  • reyals  (12.07.12 00:19:13)
usta sorma vallahi ya.

enteresan adamdır peder :)
  • mattiadestro  (12.07.12 00:25:12)
Eğer dışardan söylenenleri çok takıyorsan bence fiziksel daha önemli. Sonuçta bir arkadaşın sana sevgilinin sesi çok güzelmiş dediğinde mi daha mutlu olursun yoksa sevgilin çok yakışıklıymış dediğinde mi? Buna göre karar vermek lazım eğer görüşlere açık bir insansan.

  • cazibeyahşimi?  (18.07.12 02:43:16)
dışarıda söylenenleri taktığımdan değil de daha çok değişik bir görüş alayım dedim. arkadaşlarım alıştıkları için sorun etmiyorlar.

  • mattiadestro  (18.07.12 18:41:28)