Süpeeer bir filmden hiç zevk alamamak

Evet aynen öyle..

Efendim dün gece imdb'de 1 numara olan ya da olmuş ve sözlükte yazılan yorumları baz alırsak bunu sonuna kadar hakkeden the dark knight'ı arkadaştan alarak mp4 formatlı olarak izledim. İlk başta çok ümitliydim ama filmi izlemeye başladıktan ve yarısını biraz geçtikten sonra filmden ciddi şekilde sıkılmaya başladım ve itiraf edeyim filmi tamamlayamadım, bitmesine yarım saat kala kapadım. o kadar sıkıldım yani. Nasıl iş bu ? 10 kişiden nerden baksan 8'inin güzel bulduğu 2'sinin kötü bulduğu bir filme kötü diyecek o 2 kişilik kitleden olduğumu sanmıyorum öyle filmlerle ilgili aşırı bir eleştirel gözümde yoktur. sarmamasının sebebi filmi mp4 kalitesinde ve sinema ortamında izlemememden kaynaklanıyor olabilir mi ? Acaba dvd'den falan izlesem böyle dehşet gaza gelip la adamlar ne film yapmış der miyim? Ha birde önceki serileri izlemişte değilim onun etkisi de olabilir mi ?

valla sebebi her şey olabilir de şu da olabilir; beklentinizi fazla yüksek tutmuş olabilirsiniz. yorumları okudunuz, hepsi şahane falan filan dedi, imdb'de 1 numaraya oturmuş olunca beklentileriniz çok arttı. izleyince de "büyütüldüğü kadar değilmiş lan" dediniz.

sankim.
  • rectoa  (23.10.08 14:58:42)
beğenmek zorunda değilsiniz tabiiki, gayet normal bu. ben de öyle ahım şahım bulmadım o filmi mesela. ama düşük kalitede izlemenizin etkisi olabilir. filmde karanlık sahneler çoğunlukta çünkü. dvd'den izleyin. dublajsız izleyin. sevmezseniz de ısrarcı olmayın. zira godfather'ı geçecek yiğit anasının karnından doğmadı henüz. o birincilik abartıydı..

  • jangara  (23.10.08 15:04:41)
normaldir. bende godfather i izleyemedim sıkıntıdan.

  • faust  (23.10.08 15:13:54)
milyor tane oscar almış olan braveheart'ı sinemada izlerken fosur fosur uyudum abi ben. ötesini bilmem. sinemayla dvd'yle alakası yok yani. rh halinle alakası var, ilgi alanınla, zevklerinle alakası var.

mesela usual suspects'i de 3 kere başlayıp 20. dakikasında uyudum ama meğer yorgunmuşum. daha dinç bir şekilde dördüncü izleyişimde de hastası oldum.
  • kibritsuyu  (23.10.08 15:39:17)
@kibritsuyu

ruh hali, beğeniler tabiki de önemli ama böyle süper kahraman filmlerini de severim birde. Mesela marvel filmlerine bayılırım. x-men'i, ghost rider'ı, spider man'i falan hiç sıkılmadan büyük bir zevkle izlediğimi bilirim. Bunda neden öyle oldu onu anlayamadım.
  • joehigashi  (23.10.08 15:50:30)
bende sevmedim dark knıghtı. gayet normal.

  • thinkbeforedoing  (23.10.08 16:13:11)
bende çok fazla dizi izlemekten ötürü başlamış bir hastalıktı o. Sanırım biraz daha hızlı tüketilebecek şeyler aramaktan oluyor. Diziler 25er dakika mesela hem de içerik olarak tv'ye uygun hazırlandığı için hızlı akıyor, şıp diye bitiyor, iki tane izleyip sıkılınca bırakabiliyorsun ama filmin sonunu mutlaka beklemek gerekiyor.

  • blackdog  (23.10.08 16:25:14 ~ 16:25:29)
ilk yarisi beni de SIkmIstI, ama son yarim saat onemliydi,

sonucta normal birsey begenmemek, alti ustu film...
  • ermanen  (23.10.08 18:27:34)
marvel dc den daha eğlencelidir ondan:)

  • duk leto  (23.10.08 18:38:15 ~ 18:38:34)
blade runner basligindan cok pis gaza gelip filmi indirmistim. allahim ne kadar kasvetli, ne kadar ic bunaltici bir atmosfer. film noir diyolarmis :D

begenmek zorunda degilsin abi sonucta. zevk bu. belki kafan baska yerdeydi, ne biliyim, gaza gelemedin; bir suru nedeni olabilir. hatta bi nedeni olmak zorunda da degil. sevmedim, bitti :)
  • osuruklu  (23.10.08 20:32:49)
değerlendirenlere de bakmak lazım..kime göre süper neye göre süper:)

  • quinza  (23.10.08 20:51:40)
177,655 60.9% 10
50,191 17.2% 9
29,470 10.1% 8
12,471 4.3% 7
4,751 1.6% 6
2,545 0.9% 5
1,311 0.4% 4
1,124 0.4% 3
1,262 0.4% 2
10,851 3.7% 1

görüldüğü üzere 1 puan verenler az değil.
  • tai  (23.10.08 22:15:04)
Jenerasyon farkıdır. Ben de eternal sunshine of the spotless mindden öğürüyorum misal.

  • sui  (23.10.08 23:00:48)
konuyu biraz daha genelleyip irdelemek gerekirse ( bknz muzaffer serif in otokinetik deneyi )

  • dr.ramiz  (24.10.08 20:32:10)