Lisans bölümümden okuyabileceğim Yüksek Lisans programları

Bu bilgiyi nasıl edinebilirim? Bölümümden hangi yüksek lisans bölümlerini seçebileceğim bir liste vs mevcut mudur yoksa okuldan okula değişiklik mi göstermektedir?

okuldan okula değişir. enstitülerin sayfalarında bulunur genelde.

  • galadnikov  (11.07.12 18:54:28)
hepsini okuyabilirsin mülakatte kendini kabul ettirebilirsen.Fakat bazı bölümler örneğin psikoloji gibi bu bölümler sadece kendi lisansından mezunları kabul ediyor.

başvuracağın bölümün yüksek lisansa kbul şartlarına bak.
  • Teyyar  (11.07.12 18:55:45)
Mezun olduğum okuldan mı öğrenmeliyim yoksa başvuracağım okul ile mi görüşeceğim?

  • alkolik imam  (11.07.12 18:55:49)
başvuruyu yapacağınız bölüm.

  • galadnikov  (11.07.12 18:58:12)
basvuracagin okul ile gorus hocam. hatta hocalarina mail atman iyi olur.bilimsel hazirlik falan okuyup pek cok bolume gecebilirsin sikinti cikmaz. yaptim biliyorum :) kabul asamasi sancili olur sadece onun icin de hocalarla ve enstitulerle gorusmen iyi olur

  • theperfectman  (11.07.12 18:58:31)
yalnız tezli başvuruları bitti çoğu okulda ya baharı bekleyen kumru moduna giricensin ya da tezsiz akar.

  • condom kurşunu  (11.07.12 19:19:49)
condom kursunu demis basvurular bitti diye de sen simdiden konus, kabul almak istedigin okul ve bolumden birileriyle konusup ozel ogrenci olarak bir iki ders alirsan ve iyi notla gecersen kabul olma olasiligin artar bu arada

  • theperfectman  (11.07.12 19:23:18)
çoğu üniversitede bu söylenenler bu kadar kolay değil. lisansüstü için öğrenci kaynağı önceden belirlenip ilan edilir, değişikliği fakülte kurulu kararıyla olur. tek bir hocanın yorumu etkili olmayabileceği gibi başvurular başladıktan sonra geç kalınmış da olabilir.

  • galadnikov  (11.07.12 20:24:53)