[]

The Walking Dead ve aile bağları

-------------------------------spoiler gibi----------------------

çok spoilerlık da bir durum yok aslında ama neyse. Yahu burdaki kadınlar niye bir şey yapmıyor? 2.sezon 8.bölümü izliyorum şimdi. Kısa saçlı kadının kızı sophia kayboluyor. Kadın peşinden gitmiyor hep başka birileri gitsin arasın derdinde. Rick şehre Hersel'ı aramaya gitti lori bozulup okçudan onu geri getirmesini istiyor. Adam da iyi yaptı sonunda biri çıkıp şu kadınlardan birine "git kendin al aq" diyebildi. Niye böyle bu dizi? Amerikalı kadınlar böyle olduğu için falan mı? Yoksa senarist midir nedir artık dizideki kadınları böyle göstermek istediği için mi? Gıcık oldum amk ya.

Ha bir de Shane gelip Lori'ye ben seni ve oğlunu Rick'ten daha iyi korurum benimle ol o yüzden gibilerinden konuştu. Zombi saldırısı olunca böyle mi oluyor

 
Kadın gitmek istiyor ve onu durduruyorlar. Tek başına koşup gitseydi o da kaybolurdu ve onun da başına bişey gelebilirdi. Sonra hep beraber arıyorlar zaten.

Şimdi herkes yardımcı olmaya çalışıyor birbirine ama olay kopmaya başlıyor tabii. dizide de onu anlatmaya çalıştırlar. hem liderlik hem iyilik yapmaya çalışınca bu sefer yanlış anlaşılmaya başlıyor. hep onun dediği olacakmış gibi algılanıyor.

Bir de erkekler silah ve avcılık konusunda daha iyi işte. hem de şerif var. kadınlar diğer işlerle uğraşıyorlar daha çok.

zombi saldırısı olunca sana da olur bunlar hacı merak etme :)
  • ermanen  (10.07.12 19:09:35 ~ 19:10:47) 
bence anlatılmak istenen şu: e hastane yok, ilaç yok, zombiler seni yakaladığı an kaçacak yerin yok, silah kullanmayı bilmiyorsun vs. gibi birçok olumsuz unsur var. bunu eksi çağlardaki erkeğin savaşçı ve koruyucu karakterine benzetebilirsin. kadın yuvasını koruyor erkek ise kadınını..


  • plastic_angel  (10.07.12 19:40:38) 
Dizi iyice boka sardı da ondan. Hadi para vermedi kanal ikinci sezonda da boş şehir / cadde / sokak ortamı yaratmak için, bir çiftlikte çekelim gitsin dediler de; bu kadar kendini tekrarlayan, diyalogları aynılaşan, şaşırtıcı ögesi bulunmayan bir dizi hâline gelmeselerdi iyiydi. Kadınlar ağlak, adamlar berduş... Bu ne lan? Hayır, neyin peşindeler anlamıyorum. Neyin artistliğiyle bulaşıp duruyorlar zombilere? Otur oturduğun yerde be adam. Yok bara gidecekmiş, efendim canı sıkılmışmış... Karakterleri de yönetemiyorlar doğru dürüst. Bu okçu eleman hâlâ neyin kafasıyla bunlarla takılıyor, anlamıyorum. Zaten yemesi yatması bireysel; kızı bulamadı diye kafası bin beş yüz..

Âdeta kin beslemişim yapımcıya / senariste. Çok bozdular müdür. Ne bileyim, iyiydi eskiden...
  • Dunedan  (10.07.12 19:49:22 ~ 19:49:57) 
iki tane deneyimli polis, bir adet avcı, bir adet zombilerin arasında şehirde tek başına dolaşma deneyimi olan adam var, sen karını, sevgilini veya herhangi bir kadını ormana zombilerin arasına yollar mısın?

shane hem hep ikinci planda kalmanın ezikliği, hem lori'ye olan aşkı hem de baba olma ihtimali yanında zombi ortamında kafayı yiyip ipleri eline almak istiyor. psikopata bağlıyor yani.

@dunedan dizi çizgi romanı izliyor çiftlik olayı o yüzden. çizgi romanda olaylar çok hızlı ilerlediğinden çiftlikte kalınan zamanı uzattılar, çiftlikten daha çok ekmek çıkarttılar,evet biraz fazla uzattılar ama bence iyi oldu. dizinin yanında çizgi romanda çiftlikte geçen hikaye zayıf ve aceleye gelmiş gibi kalıyor biraz.
  • r_u_h  (10.07.12 22:31:35) 
bu bir dram dizisi sonuçta.. başından beri böyleydi. spartaküs gibi dizilerle karşılaştırmayın.


  • plastic_angel  (11.07.12 09:30:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.