new york city'de geçen filmler

selamlar arkadaşlar. iki üç ay boyunca new york'ta ikamet edeceğim. nyc içinde geçen büyük filmlerden (mesela the godfather gibi) ya da büyük oyuncuların olduğu filmlerden, ve nerede çekildiklerinden örnekler verebilir misiniz?
teşekkür ediyorum şimdiden.

şöyle ilginç bir tane var:
www.imdb.com

  • ermanen  (10.07.12 03:16:33)
tam istediğin gibi, defalarca izlediğim, en sevdiğim filmlerden olan, ölene kadar vaktim oldukça yine izleyeceğim bir sergio leone başyapıtı. Bence en iyi filmidir ayrıca. Brooklyn yazıyor.
www.imdb.com

the sleepers geldi aklıma, belki çağrışım yaptı de niro'dan. Hell's kitchenda geçer(en.wikipedia.org)
www.imdb.com

en.wikipedia.org (next 200 diyerek diğerlerine geçiyorsun :)
  • bach birdir  (10.07.12 03:30:06)
prototype ya da gta4 oyna sokak sokak ezberlersin

  • bass solo take one  (10.07.12 03:33:29)
25th Hour.

Ahaha, City'e takilan eleman da saglam gote gelmis yalniz.
  • fortisvita  (10.07.12 03:35:34)
aa nasıl unuttum. goodfellas var. bu da oldukça iyi filmdir. ama once upon a time in americayı en son izle. en iyisi o çünkü, sonra beklentilerin yüksek olmasın. :)

www.imdb.com

bir de nwewyorkta beş minare var. izlemedim ama muhtemelen newyorkta geçiyordur.
  • bach birdir  (10.07.12 03:37:21 ~ 18:28:11)
Taxi Driver www.imdb.com
Shortbus www.imdb.com gerçi büyük değil ama NYC'de geçiyor
Breakfast at Tiffany's www.imdb.com eski ama olsun
HIMYM'ın New York'a gelen turist numarası yaptıkları bölümü.
Sid and Nancy www.imdb.com bir kısmı New York'ta geçiyor, özellikle Chelsea Hotel'de. Demişken:
Chelsea Walls www.imdb.com
I Shot Andy Warhol www.imdb.com
Basquiat www.imdb.com
Smoke www.imdb.com
Blue in the Face www.imdb.com
Eski Woody Allen filmlerinin çoğu. www.imdb.com
Aklıma gelenler bunlar.
  • james choice  (10.07.12 04:16:00)
hacı new york i love you var, bi kısmını fatih akın çekiyor.

  • erostrada  (10.07.12 16:17:03)