Uyumayanlarla bi beyin fırtınası (belgesel fikri)

yardımınıza ihtiyacım var duyurucular.

şimdi benim sabah 9'a kadar belgesel fikri bulmam lazım.

aklınıza gelen her kelimeye açığım, buyrunuz.

kadın-erkek ilişkileri hakkında olsa süper izleyici çekerdi. dolayısıyla kadın-erkek ilişkileri.

  • devilred  (09.07.12 02:22:32)
ne için lazımdı?

ders için proje mi, iş mi?
  • fauxhumanitas  (09.07.12 02:23:06)
şehir belgeseli bence

  • belize  (09.07.12 02:23:31)
farkina varmadigimiz ortak hareketlerimiz..

ornek: herkes bir tanidigina sarilinca bir saga sola sallanir nedense..
  • bigman  (09.07.12 02:24:13)
ayakkabı belgeseli.

al bundy sağolsun bu saatte beni andı demek ki.
  • saiko  (09.07.12 02:24:21)
okyanuslarla alakalı bir şeyler çıkarabilirsin bence.

dünya gezegeninde en bilinmeyen bölgeler orada ve daha keşfedilmemiş bir sürü canlı da okyanuslarda yaşıyor.
  • lejant  (09.07.12 02:25:39)
ders için lazım önce projeyi yazıcaz

burda bu fikrin önemi, yapılabilirliği falan filan düşüncez.

vakit kalırsa da 3 dakikalık bi teaser fragman falan gibi bir şey çekicez.
  • nevrochaotica  (09.07.12 02:25:57)
cay gercekten harareti aliyo mu bu mit nerden cikmis, myth busters!

  • tasa oturma soguk ceker  (09.07.12 02:26:33)
+Seri Katillerin Hayatları Psikolojisi Aile yapıları
+Batıl İnançlar bunlara inan insanlar vs inanmayan insanlar
+Dünyanın en pis işleri. Dirty Jobs vardı Discovery Channel'da hani görüntüleri fln da kullanabilirsiniz.
  • buzbebek  (09.07.12 02:28:19)
benim de aklıma fal belgeseli geldi, türleri tarihi falan böyle.

  • nevrochaotica  (09.07.12 02:28:39)
insomnia olsun bence. belki bizede faydası olur:)

  • strangerinhere  (09.07.12 02:29:55)
teknolojinin hayatımızdaki yeri, 10 sene öncesiyle şimdi arasındaki karşılaştırmalar ve 10 sene sonrasının öngörüleri vs.

  • lunedor  (09.07.12 02:33:53)
Anadolu talanını(bkz: Hes, Nükleer Santral vs) işleyen bir belgesel de siz neden çekmeyesiniz?

  • balekmek  (09.07.12 02:37:29)
belgeseller hakkında belgesel. böyle bişey hiç izlemedim. aklıma geldi birden.

  • ermanen  (09.07.12 02:38:33)
şişe kapakları ile ilgili mesela gazoz, maden suyu, bira
nerede üretilir, tasarımını kim yapar, kaç çeşidi vardır,
bunca gazoz kapağı nereye gider? gittiği yere zarar verir mi?
şişe kapağı dediğin kelebek misali. içeceğini gazlı ve temiz tutmaya yarayan
tsıp diye açıp bi anda hiç umursamadan attığın bi şey
sahi noluyo lan o kapaklara?
eskiden gazoz kapağıyla oyun oynarmış çocuklar oraya da değinip 3 dakikalık bi nostalji kısmı yaparsın mesela.
  • LORDS  (09.07.12 02:47:05)
türkiye'deki forum, mesaj tahtası, arkadaşlık sitesi, v.b. siber alanlarda trollük kavramının yeri
trol neye denir
trol nerde yaşar
trol ne ile beslenir
günlük hayat ve popüler kültürde yeri nedir?
trol trol trolololo.

görüşmecilerinizin bir kısmı internet ortamından olabilir. kaynağına gittik dersiniz. plausible bir proje olur. anket de yaparsınız. gidip bilişimci adamlarla görüşürsünüz. etc.
  • fauxhumanitas  (09.07.12 02:48:31)
aç discovery'i ona benzer birşeyler yap. şu an jiletin bulunuşu falan anlatılıyor.
aslında türk insanı üzerinde şu deneyi merak ediyorum www.eksisozluk.com
yalnız fikir babası olarak adım geçerse orada...
  • bass solo take one  (09.07.12 03:26:03)
1-sosyal medyanın toplum yapısına etkisi, değişen alışkanlıklar
2-dejenere toplum , hatta bunu çekmek için çaba sarfetmeye bile gerek yok istiklalin bi köşesine koy kamerayı al kayda, bol bol malzeme çıkar, kurguda seçersiniz. hatta kameraya da gerek yok aç istweb.tv yi kaydet 1 gün boyunca yeter :)

  • lynda.com  (09.07.12 03:28:29)
NASIL YAPILIR belgeseli.

türkiye'de yok böyle bir şey. Olan da paralı kanallarda filan ama Türkiye için böyle fazla bir maliyete gerek yok.

Koyacaksın etrafı çevrilmiş bir şantiyenin içine kameraları, 24 saat canlı yayın yapacak.

Çimento kamyonu geldiği zamanki rating patlamasını gör sen o zaman.

ya da bak şey daha çok rating alabilir. Mahalle arası su şebekesi çalışması sırasında işçi yanlışlıkla boruyu patlatsın filan, su mahalleye yayılsın..
  • Kazmapolitan  (09.07.12 06:47:58)