3. kattan düşen kedi ölür mü?..

kedim dün geceden beri ortada yok her yere baktım ama nafile.aşağı düşmüş muhtemelen öldü mü acaba? 3. katta ev balkona falan çıkıyordu, sanırım oradan düştü. ölmediyse ne yapar, geri dönme ihtimali var mı?..

Öldüyse düştüğü yerde görürsünüz zaten?

  • dampire  (09.07.12 01:19:09)
daha önceden duyuruda okuduğum kadarıyla, bu tip bir durumda kedi bir yere saklanıyor, tırsmış bir şekilde. Kendisini bulmanızı bekliyor

  • bonjurkes  (09.07.12 01:20:01)
eğer düşerken bir şeye çarpmadıysa (klima ünitesi, panjur vs.) muhtemelen bir şey olmamıştır. Ama o mesafeden ilk defa düştüyse biraz korkmuş ve kaçmış olabilir. Belki biraz da canı yanmıştır.

Yalnız siz onu evde beklemek yerine sevdiği yemek, oyuncak vs. yerine alıp sokak sokak arasanız fena olmaz gibi geliyor. Etrafta saklanabileceği yerlere bakmak akıllıca olur sanki.
  • zenciarkadas  (09.07.12 01:21:14)
3. kata çıkabilecek gibiyse geri döner belki. kısırlaştırılmamışsa biraz daha düşük ihtimal tabii dönmesi.

bu arada küçükse ayakkabıların içine bile bakın derim. geçen sene arkadaşımın bebek kedisine bakıyordum ama çok hiperaktif bir hayvandı. evimiz bahçeli olduğu için bir keresinde dış kapıyı açık bırakmışlar ve kedi de tam o sırada ortalıktan kayboldu. hemen kapıyı kapattım ve evde aramadığım yer kalmadı. tam emanet hayvana sahip çıkamadım diye ağlarken annem eve geldi ve ben durumu anlatınca ayakkabı dolabını açtı, kedi ayakkabılardan birinin içine girip uyumuş. giysi dolabında, girebiliyorsa koltuk içinde bile olabilir.
  • kayranin kedisi  (09.07.12 01:23:34)
bonjurkes nin dediği gibi daha önce duyuruda aynı başlık açılmıştı, sonra kedi evin içinde bi yerlerden çıkıp gelmişti 2 gün sonra. saçma gelebilir ama eve iyice bi bakın bence bi kez daha.

  • gordon sen misin ses ver  (09.07.12 01:24:30 ~ 01:24:43)
düşebileceği, düşünce gidebileceği her yere baktım. mahalledeki çocuklara da sordum, gören yok maalesef..

  • tadin kaldi  (09.07.12 01:24:37)
ölmez 6 aylık kedi kendini 4 kere 3. kattan aşağı attı. 2sinde ayağı kırıldı birinde kalçası.

  • buffy de vampir sayilir  (09.07.12 01:27:41)
evin her yerine baktınız mı? bir keresinde benim başıma gelmişti. ameliyatlı kedim kayboldu. pencereden düştü sanmıştım. bütün gece aradık sokaklarda.

meğer mutfak tezgahının arkasına girmiş, sonra yaralı olduğu için ordan çıkamamış.
  • mea maxima culpa  (09.07.12 01:30:12)
damağı yarılmış olabilir. umarım bulursunuz en kısa zamanda, bulduğunuzda mutlaka veterinere gösterin.

  • yuto  (09.07.12 01:31:44)
daha önce kendi başına hiç dışarı çıkmadı. evin her tarafına baktım yok, en ufak deliklere bile baktım, keşke çıkıp gelse..

  • tadin kaldi  (09.07.12 01:33:38)
benimki iki defa birinci kattan, bir defa da beşinci kattan düştü. maşallahı var.
damağı yarılır evet. beşten düştüğünde de ufak bi iç kanama geçirmişti, karnına kan sızmıştı röntgende gördük. ama bişey olmadı. buldugunu farz edelim, bikaç gün surat asar sana küser dinlenir. sonra kendine gelir.

  • Çay  (09.07.12 01:46:01)
ölmez bence. 1. ve 3. kattan düşmüştü kedim ve ölmemişti.
ama daha sonra öldü, o ayrı kitabın meselesi.
benimki de dışarı tecrübesi olmayan bir kediydi.
bence ara.
dışarda gubik yerlere saklanıyorlar tırsınca. benimkisi borunun üzerinde oturuyordu. iyice bak.
  • fauxhumanitas  (09.07.12 02:14:52)
Arkadaşımın sarman arkadaşı da atlamıştı -düşmüş de olabilirdi, bilemedik hiç- aynı şekilde. O da 3. kattı, ne hikmetse! Her neyse, bu sarmancık evin bodrum katındaki iş yerinin bir köşesinde korkmuş-saklanmış-büzülmüş bir halde bulunduğunda fiziken turp gibiymiş..

  • balekmek  (09.07.12 02:20:47)
2 hafta önce 4. kattaki evimden atladı, emanet baktığım kedilerden biri, geri döndü 3-4 gün önce apartmanın kapısında bekliyodu.

  • saiko  (09.07.12 02:21:05)
birisi almış hatta çalmış olabilir mi?

  • Skey295  (09.07.12 02:23:48)
ölüsünü göremedim zaten yerde. umarım ölmemiştir de çıkar gelir.

birisinin çalma ihtimali hiç yok..
  • tadin kaldi  (09.07.12 02:32:49)
Kesinlikle ölmez.
Kırığı olabilir, damak yarığı kesin vardır.
İkisi de kolay ve hızlı iyileşir.
Veteriner kontrolü her durumda şart ama.
Geçmiş olsun.
  • norek  (09.07.12 02:33:16)
kediye bir şey olmaz. bir tanıdığımın kedisi 8.kattan düştü, götü başı kırdı, 1,5 ay alçıyla yattı sonra bir şey olmamış gibi sahibini hayattan soğutmaya devam etti.

  • metalon  (09.07.12 03:08:10)
Her şeye bu kadar kesin yorum yapmak yanlış. 10. kattan düşüp ölmeyen gibi, masadan düşüp bir yerlerini kıran kediler var. Eğer bulursanız mutlaka bir hekime götürün. Geçmiş olsun.

  • just fa  (09.07.12 12:20:58)
buldunuz mu?

  • wool gathering  (09.07.12 18:48:44)
tekrar fikir vereyim, akşam olsun, alın elinize feneri gezin etrafta, arabaların altına falan bakın. Miyavlıyor olabilir, gece vakti sesi daha rahat duyulur. Fenerle etrafı gezin, malum kedi gözü ışığı yansıtır daha rahat bulursunuz

  • bonjurkes  (09.07.12 21:53:15)
aradım ama yok bulamadım, feneri denemedim ama deneyeceğim. ilgilenen herkese çok teşekkür ederim..

  • tadin kaldi  (09.07.12 23:56:32)