tekerlek

kamyon ve otobüs tekerlek jantları neden farklı? ön ve arka?

bir dingilde 4 lastik oluyorsa farklı tip jant kullanılıyor olabiler.

  • nicin ben  (21.10.08 14:52:25)
Farklı değil ki, aracın tekerlekleri aynı, dorsenin tekerlekleri de aynı ama araçla dorseninkiler farklı sadece...

  • crown  (21.10.08 15:54:48)
arkada çift tekerlek olduğundan ikinci tekerleğin de bağlanabilmesi için jant kısmmı içeride oluyor sanırım. ben bu şekilde anladım sorduğun soruyu.

  • teritori  (21.10.08 16:08:52)
o içe gömük jantlı olanda, dingilin sağında iki, solunda iki, yani tek dingil üstünde ikişerden dört lastik var. normal araba jantı gibi olanlarda ise (en öndeki ve onun arkasındaki) bir sağda, bir solda olmak üzere iki lastik var tek dingil üzerinde.

  • kibritsuyu  (21.10.08 16:17:36 ~ 16:18:07)
soru garipmi yahu allah allah:s

tekrar soruyorum o zaman.. neden ön tekerler dışa doğru arkadakiler içe doğru?
  • orange coffee  (21.10.08 16:52:33)
bende merak ettim şimdi yani lastikçi öbürünün arkasında bir lastik daha olduğunu anlasın diye mi yoksa ikinci lastik ötekinin jantının üzerine mi monte ediliyor yoksa ikisi de mi?

  • yuto  (21.10.08 17:12:26)
tek dingile iki tane lastik takilabilsin diye sadece.

bu ondeki disariya dogru bombeli ya hani, ayni sekilde baska bi jantin dondurulup ayni yere takildigini dusunun. )( bu sekilde oldu iste.
  • osuruklu  (21.10.08 17:43:55)