İslam ile Adım Adım Cennete Nasıl Gidilir?

Bunu daha önceden sormuştum ama eksik yazmışım telden şimdi merak ettiğim cevapları almak için ayrıntılarına inerek sormaak istiyorum;
(bkz: www.hadincennete.blogspot.com)

Dün gece şu islami bloğu okudum resmen küçük dilimi yuttum, gözlerim yerinden çıktı, koltuktan düştüm :(

Adres Şu;

hadincennete.blogspot.com

Off off şu konuları okudum;
Caiz Olan Eğlenceler ve Caiz Olmayanlar
Müzik Dinlemenin Hükmü
Namazı Terk Etmenin Hükmü

Bu islami, müslüman zihniyet hiç cool değil bence. Adam bide adım adım cennete götürüyor puhehehe.

Benim merak ettiğim bu islami zihniyet nereden geliyor?

Şeriatı savunan müslüanlar damı bu zihniyet var yok,
Camii sohbetlerinde, imam hatipte falan bu zihniyete mi bireyler yetiştiriliyor?

hayatı kurallara gore degıl hıssettıgım gıbı yasamayı sevıyorum. her ınsanda boyle olmalı bence.

  • slash01  (07.07.12 23:34:12)
Bir cuma namazına git.
Orada hocayı dinle.
Hoca ne anlatıyorsa sohbetlerde de o anlatılır.
Emin ol ateistler kimsenin sikinde değil.
Ya da diğerleri..

Aynı zamanda bazı hadisler güvenilir kaynak diye yıllardır verilir.

Sadece Kuran-ı Kerim oku..
Bir türkçe açıklamasını değil de meal olarak oku.
Tek Kuran-ı Kerim'e güven.
Gerisi boş.
  • kredi_karti_hesap_ozeti_gelmis_hanim_sen_ne_a  (07.07.12 23:35:33)
Urfa stadyumu 120 trilyona mal olmuştur. 120 trilyona acaba kaç tane fabrika açılırdı kaç insan işsizlikten kurtulurdu ve türkiyede kaç tane stadyum var? Giden parayı hesab ediniz

ne demek ya bu? buda ayrı bır sektor. sektorler genıslıyor ona gore ıs sahasıda genıslıyor. sacmalamıs bence burda. bazı seyler mantıksız gelıyor bana. tavlayı ben kumar nıyetıyle oynamadıktan sonra nıye haram olsun. kıme ne zararım var ?
  • slash01  (07.07.12 23:37:04)
Ayrıca ben şeye şaşırıyorum.

Adam hoca dinlememiş, sohbete gitmemiş değil de Kuran-ı Kerim okumadan ateist oluyor lan:)

Unun kendi kendine kurtlandığını düşünen adam var lan. Sırf bu yüzden ateist olmuş.
  • kredi_karti_hesap_ozeti_gelmis_hanim_sen_ne_a  (07.07.12 23:37:16)
Ameller niyetlere göredir canlarım ciğerlerim.
50 sene full time namaz kılın sırf etraftakiler "helal olsun lan adama namazını aksatmıyor" dedin diye ise boşuna egzersiz hareketleri yapmış olursun...

  • kredi_karti_hesap_ozeti_gelmis_hanim_sen_ne_a  (07.07.12 23:39:17)
modernizmin içinde müslüman olmaya çalışan ama bir türlü taşları yerine oturtamayan milyonlarca müslüman var. bunlar da onlardan bazıları. komik, ama gayet doğal.

ayrıca "şeriatı savunan müslüman" tamlamanız bana onların yaptıklarından daha komik geldi. müslüman zaten şeriata tabi olandır.

"cami sohbetleri" de ayrı bir vaka..
  • molla leon zelig macmanus el ayyar kutal  (08.07.12 02:03:57)