[]

Gömlekler..

1. normalde kol dugmesi takilamayacak (mansetlerinde yeri olmayan) gomlege bir sekilde o kol dugmelerini takabilir miyiz?

2. bazi gomleklerin mansetlerinin ve mansetlerinin ic kismi gomlegin kendi renginden farkli bi renk oluyor ve hos duruyor (mesela gomlek mavi, manset beyaz vs..) bu tur gomleklerin ortak bir adi var mi?

3. gene ayni sekilde bazi gomleklerin ondeki dugmeleri boyunca bir serit farkli bi renk oluyor (beyaz gomlekte siyah serit vs..) bu tur gomleklerin adi ortak adi var mi?

4. slim fit, cok kaliteli kumasli (boyle lise gomlegi kumasi gibi degil, bakildi mi anlasilacak kalitesi), uzun kollu, 2. ve/ya 3. maddelere uyan guzel gomlekler nereden alinir? internetten de olur, hatta daha iyi olur.

5. kol dugmesi olarak isim ve soyadin bas harflerini kullanmak cok mu kiro kacar?

edit:

6. yabanci zengin is adamlari hangi markalari giyer gomlekte?

 
1. terziye yaptırabilirsin tahminimce. ama kol düğmesiyle çift kat manşetli gömlekler daha hoş duruyor (bence)

4. kaliteli gömlek satan mağazalar?

5. bence evet.
  • jangara  (06.07.12 21:21:25) 
1. takılabilir. kötü olur.
2. ortak bir adı yok. daha çok smart casual / spor gömlektir.
3. ortak bir adı yok. smart casual olanları var direk klasik tarzda olanlarda da bulunuyor. Mağazaya gittiğinde sorarsan kesin gömlekçiler ona bir isim vermişlerdir.
4. internetten gömlek zor. kesim ve tarzını bildiğim markalara bakmalısın. kaliteli gömleklerde sadece beden olmaz. boyun manşet kol genişliğine kadar numaralı değişen türler olabilir. mesela ramsey gömleklerinin iyisi de vardır kötüsü de. aralarında fiyat kalite oranından görebilirsin. marka önerisi istersen sarar interviewin kaliteli gömleklerini uzun yıllar rahatlıkla kullanırsın.
5. kiro kaçıp kaçmayacağı senin tercihine göre değişir. yakıştırmasını bilen adam için güzeldir. bana göre ultra slim fit gömleğe kol düğmesi takarsan bu çok kötü durur. bi de üstüne baş harflerinin olduğu bir kol düğmesiyle tescillenirsin. eğer güzel bir kol düğmesiyse ve oturaklı çift manşetli gömleğin varsa çok yakışır.
  • emininsel  (06.07.12 21:37:34 ~ 21:39:35) 
1) bazı kol düğmeleri var, düğmenin üstüne giydiriyorsunuz, klipsli gibi. ama nerelerde bulunur bilmiyorum.

2) özel bir adı oldugunu sanmıyorum ama bana direkt izzet yıldızhan'ı anımsatır. hatta arkadaşlarımla "izzet yıldızhan gömleği" deriz. veya birinin kötü giyindiğini vurgulamak icin "gömleğinin yakası, manşeti farklıydı" denebilir. yani, bize giymiyorsunuz tabii, keyfiniz bilir de, öylesine fikir belirtmek icin soyleyeyim dedim.

3) bkz.2

4) ramsey'de güzel ve kaliteli gömlekler var. en son iki hafta kadar once baktım. yukarıdaki nedenlerden dediğiniz modellere bakmadım ama gayet şık olanlar vardı. hatemoğlu'ndakileri pek beğenmedik. zara'da genelde slim fit gömlekler oluyor ve güzel oluyor.

5) herhangi bir şekli olmayan, soyut veya geometrik modeller daha şık olur sanki?

6) bence özel diktirmek önemli bir alternatiftir onlar icin.
  • sopiro  (06.07.12 22:59:18) 
=))) izzet yildizhan. aklimda bulunsun, sagolun.


  • gerard  (07.07.12 00:58:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.