Lost temalı doğum günü partisi

sevgili arkadaslar! bir arkadasımın kızı için Lost temalı doğum günü partisi hazırlamaya kalkıştık. doğum günü çocuğu kız ve 18 yaşına girecek. yaklaşık 20 kişi kadar davetli olacak aynı yaşlarda ve kız erkek karışık. sizden boyle bir temalı parti için neler yapabilecegimize dair fikirlerinizi soylemenizi rica edeceğim. bizim ilk etapta aklımıza gelenler üzerinde lost posteri olan doğum günü pastası, üzerinde dharma amblemi olan davetiyeler, evin çeşitli kısımlarına (kendi yapımımız) palmiye ağaçları, dharma amblemleri vs, davetlilerin geliş aşamasında okyanus sesi dinletmek, parti esnasında lost muzikleri calmak... ilave fikirlere cok ihtiyacımız var. haydi yardim edin ne olur şimdiden cook tesekkürler.

Not: sevgili mod arkadaslar. bi kac gün duyurumu üstte tutarsaniz ve daha cok fikir alabilirsem sevinirim. tesekkürler...

paraya kıyacaksanız, oyuncuların tam boy (1:1 ölçekli) fotoğraflarını koyabilirsiniz.

  • nicin ben  (20.10.08 20:22:59)
güzel fikirmiş :) kostümlü olsun bir kere ama şöyle yapın, eski püskü çaputlardan others kılıkları hazırlayıp herkese dağıtın, normal kıyafet üstüne geçirip giysinler.

bir de konserveler, yiyecek kutuları falan hazırlayın. printer ile sticker kağıtlara dharma amblemi basıp üzerlerine yapıştırın.

bir köşeye bir ekran koyup lost'un özet bölümlerini döndürün.
  • blackdog  (20.10.08 20:29:40)
pastanın üstüne malum sayıları yazdırın. korkudan kimse yiyemesin.

  • cruor  (20.10.08 20:33:23)
birbirinize "what do you think?" diye sorun. "i don't know" diyip yarılın.

  • againstthelife  (20.10.08 20:35:57)
malum rakamları gizemli bir şekilde sağa sola saçabilirsiniz.

edit: (bkz: 4 8 15 16 23 42)
  • insanimsi  (20.10.08 20:38:42 ~ 20:44:25)
sawyer'i bir geceliğine kiralayın, sonra paket yapın ama paketten sawyer çıkmasın, hurley çıksın.

  • goodbyecruelworld  (20.10.08 20:48:29)
Lost dizisini tiyatral bir sekilde canlandirabilirsiniz kendi aranizda

---spoiler---
Partinin sonunda da herkes birden yok olsun
---spoiler---

@gudbaykurIILvorld
o da guzelmis:) kate ciksa olmaz mi
  • ermanen  (20.10.08 20:50:00 ~ 20:51:29)
lost kahramanlarının maskeleri yaptırılıp davetlilere dağıtılabilir... mcdonaldsta doğum günü gibi olur demezseniz

  • mentirosa  (20.10.08 20:53:51)
tabii dharma logolu bir pasta.

  • kayranin kedisi  (20.10.08 20:56:22)
dharma'nin yiyecekleri gibi olsun diger malzemeler de. misal bira kutularina, bardaklara dharma amblemi yapin kagittan, ustunu de seffaf koli bantiyla yapistirin, uzun dayansinlar. evde kullanilan cogu seye yapabilirsiniz bunu. perdelere bilem amblem takabilirsiniz.
pek parlak bi fikir degil ama tv'de de ses kisik lost donebilir bi yandan.

  • pyro clustic flow  (20.10.08 20:58:30)
harika gidiyorsunuz :) bizimde aklimiza simdi geldi. yazayimda yapmak isteyen olursa faydalansin. bulabildigimiz tropik meyvelerden (hindistan cevizi, ananas, mango vs.) bir sepet hazırlamak.

  • palyacopapi  (20.10.08 21:04:05)
bir uçak maketi alın, ortadan ikiye bölün. uçağın başını pastanın bir tarafına sokun, kıçını bir tarafına

  • goodbyecruelworld  (20.10.08 21:10:48 ~ 21:12:20)
arkadaslarima hazirlarim dugunlerinde ve cok guzel ani olur, cerceveletirler.
bir tane buyuk beyaz karton alinir. uzerine durumla ilgili bir seyler cizilir. mesela; dugun panosu, gelinle damat cizilir elele. sizin durumda da ilgili bir baslik yazilir panonun ortasina renkli harflerle. xxxx 18 oldugunda ya da daha klasik xxxx'in dogumgunu gibi. sonra pano duvara yapistirilir, yanina da renkli keceli kalemler konur. bunun icin kalemleri iple baglayip duvara bantlayabilirsiniz. ya da poseti bantla yapistirip kalemleri icine atabilirsiniz. sonrasinda da arkadaslar yazar cizer, ciddi, komik. ani olur mis gibi. :)
ekleme: seyi unutmusum. sizin panoda malum sahislarin fotolari falan yapistiriyoruz ek olarak ya da iste mensur replikler, logolar, sawyer'in gozlerini kesip yapistirmak :s ( bence hicte yakisikli degil, neyse :) )
  • pyro clustic flow  (20.10.08 21:16:07 ~ 21:18:16)
çocuğa bi hediye alıp kilitli bir kutunun içinde verin. anahtarın ise evde bi yerde olduğunu, ancak "ev" istediği zaman bulabileceğini söyleyin. hem uzun süreli olur hem feci tribe girer eğlenir.

  • dorian greyfurt  (20.10.08 21:18:41)
elinizde doğum günü çocuğunun çocukluk görüntüleri varsa bugünkü görüntülerden oralara flashbackli bir video hazırlayabilirsiniz.

  • rectoa  (20.10.08 21:24:54 ~ 21:25:37)
Bir gecmisten bahsedin, bir gelecekten.. Kafaniz karissin iyice, bir sonraki parti de butun olaylar cozulsun:) Yalniz bunu skecte de yapabilirsiniz...

Odaya siyah duman verin.. Kacin ondan.. (kendime guluyorum su an evet)

Yalniz dusundukce bir suru sey geliroyor akla, bir partiye sigmaz yani:)
  • ermanen  (20.10.08 21:28:05)
hiç umulmadık bir anda ışıkların kapanıp son ses SYSTEM FAILURE.. SYSTEM FAILURE.. SYSTEM FAILURE..

  • the rain baron  (20.10.08 21:32:00)
Parti bir adada da yapilabilir, kiyida yaparsiniz tam bir Lost ortami olusturulur, tabi biraz daha zahmetli olabilir bu..

Ayrica duzenli Lost partileri yapilabilir, guzel fikir valla...
  • ermanen  (20.10.08 21:54:42)
Adanın şekli şemalı tam belli mi bilmiyorum lostu fazla takip etmediğimden ama pasta adanın şeklinde olabilir.
Eğer adanın şekli bilinmiyorsa olmaz tabi. Nasıl olsun, mantıksız tabi...

  • inugard  (20.10.08 22:04:51)
lostla ilgili sorular içeren oyun kartları hazırlayın, facebooktaki lost trivia'dan yararlanabilirsiniz. takımlara ayrılın ve oyun oynayın, en çok puanı alan kazansın filan.

  • opucuk baligi  (20.10.08 22:42:06)
"NAMASTE" yazın giriş kapısına.

  • kibritsuyu  (21.10.08 10:07:49)
içecekleri pet şişeden için, bardak kullanmayın mesela, ucuz prodüksiyon hem de ne güzel.

  • krasotkin  (21.10.08 16:46:32)