yurtdışına çıkarken rezervasyon

Merhabalar spontan bi şekilde Brüksel'e gideceğim oradan avrupa gezisine başlayacağı da iki soru sorucam.
Birincisi. Yeşil pasaportum var. Brüksele inince benim bi otel rezervasyonuun olması gerekiyor mu? Olmazsa nolur? Hani bana nerede kalacaksınız diyince kalmıcam direkt trene binip gitçem desem olur mu?
İkincisi. Brükselde indiğim gibi gara gidince orada interrail bileti bulabilir miyim?
çok teşekkür ediyorum şimdiden.

eminsiniz di mi hocam? Gıcık olmayın nolur, çok zor durumda kalırım öyle bir şey olursa.

  • ikametsiz  (06.07.12 13:06:38)
emin degilim ama kalicak yer sorabiliyorlar diye biliyorum.ama problem cikmiyor sanirim.

kalicak yer olarak sorarlarsa otelde kalcam gidince bakcam filan diyebilirsiniz.

onun disinda 90 günü gecmediginiz takdirde pek problem cikmiyor.
  • serabetan  (06.07.12 13:09:30)
gidiş-dönüş bileti işinizi görür. kural olarak kapıdaki pasaport görevlisinin sizi ülkeye kabul etmeme hakkı var(nadiren uygulansa da). vize hukuken ülkeye girişinizi 'garantilemiyor'. böyle gıcık işler.

dönüş bileti varsa aha dönücem çok da meraklı değilim ülkenize diyebilirsiniz.
  • alors  (06.07.12 13:54:14 ~ 13:56:01)
brüksel'de bana rezervasyon sordular. çakma rezervasyon yap, çıktısını al yanında bulunsun işini sağlama al.

interrail biletini buradan almanı tavsiye ederim.
  • kjswbdlkjfdlkj  (06.07.12 13:59:02)
oncelikle (bkz: aramaya inanmak)
bu konuyla ilgili yazilmis yuzlerce soru, cevaplanmis binlerce duyuru var.

sonrasinda,
booking.com'a girip, kalis tarihlerini kapsayan bir rezervasyon yapiosun, rezervasyonu yaparken, ucretsiz iptal olan fiyat tipini secip yap.
ciktisini al. sonra rezervasyonu gir iptal ettir.

edit: ayrica madem kalacak bi yere ihtiyaciniz olacak, nie booking.com'dan hostellere bakmiosun? onceden rezervasyon yaparak cok uygun fiyatlarla rezervasyon yaptirabilirsin.

sonrasinda sikinti olmaz.
  • uyku semesi  (06.07.12 14:13:22 ~ 14:15:04)
brukseli bilmiyorum ama ben nedense hep uxakta bir form doldurdum gittigim cesitli memleketlerde, yani adam kontrol etmiyor gercekten orda mi kaliyorsun diye ama en azinda sallamalik bir adres olsun yaninda hic yoktan veya brukselde gece kalmadan devam edeceksen durustcene bunu soyleyebilirsin.

  • mavicorap  (06.07.12 15:09:58)