hesap açıcam. hangi bankadan açayım?

Sorunun özü, hangisinin yıllık ücreti en ucuz?
Çok sık kullanılan bir hesap olmayacak, o yüzden yılda 500 lira para yatıp 100 lira kart ücreti ödeyeceksem saçma. Hangisidir en ucuzu bunların?

Sorun yaşanma potansiyeli olan var mı, hepsi aynı mı?

Garantinin ne kadar mesela?

garantiden uzak dur o kadar diyorum...

öğrenciyse iş bank hesap işletim almaz.
  • hayvan gibi yazar  (05.07.12 20:52:17)
kuveyt. en ucuzu o. ne iş bankası gibi hesap açtırırken para alıyor. ne garanti gibi başka atmlerden çektiğinde 5-6 lira alıyor ne de akbank gibi 6 ayda 1 40-60 lira hesap ücreti alıyor.

  • keltikfrost  (05.07.12 20:52:21)
Garanti'den kaçabildiğin kadar uzağa kaç. Yeşil sermayeye alerjin yoksa Kuveyt Türk'te eft/havale/hesap işletim ücreti yokmuş.

  • mytonn  (05.07.12 20:54:13)
garanti veya işbank. hesap açtığın bankanın atm'si yaygın olacak, bunu bilir bunu söylerim.

  • jangara  (05.07.12 20:54:20)
Halkbank'tan aç diyeceğim ama belli bir işlem hacmi istiyor sanırım hesap işletim ücreti almamak için.

İnternetten havale/EFT ve diğer tüm işlemler ücretsiz.

Öğrenciysen YKB ve İş Bankası ücret almıyorlar. ING'nin turuncu hesap olayı var, aynı şekilde her şey ücretsiz.
  • ahmetcan44  (05.07.12 20:54:53)
kuveyt +1

adamlar hesap açtırdın diye üstüne para verecekler nerdeyse. şaka bir yana can sıkan masrafların hiçbiri yok.
  • histercumani  (05.07.12 20:57:46)
iş'in internet bankacılığı da iyidir.

  • camasirsuyu  (05.07.12 20:59:56)
işbank iyidir.. öğrenciye daha da iyidir. gerçi artık kredi kartı için öğrenciden yıllık ücret alacaklarmış 20 tl

  • 26.11  (05.07.12 21:03:22)
öğrenciysen yapı kredi de işletim ücreti almıyor ve turuncu renkli kartı çok şık

  • iguanamvar  (05.07.12 21:05:15)
Kuveyt Türk başka bankaların ödediği komisyon dışında ekstra bir ücret talep etmez. Bankamız ATM kartıyla başka bankalarda Bakiye Sorma işlemi için 22 Kr (0.22 TL), Para Çekme işlemleri için çekilen tutarın %1'i + 82 Kr (0.82 TL) ücret ödersiniz.

  • hayvan gibi yazar  (05.07.12 21:07:44)
peki öğrenci için yaş sınırı var mı iş bankasında?

mesela öğrenciyim, ama 25 yaşındayım?

"oha, allah belanı versin, yaşıtlarının çocuğu oldu hayvan herif!!" falan diyorlar mı?
  • xenderoth  (05.07.12 21:40:06)
Tabii ki Vakifbank
Hem atm ve şube konusunda çok sıkıntı çekmezsin hem de internet bankacılığını kullanırsan hesap işletim ücreti yok.

  • sordanski  (05.07.12 21:40:08)
iş bankasında öğrenci için yaş sınırı yok hayır. ben de 29 yaşındayım ve hala öğrenciyim. "oha artık" dedilerse de içlerinden demiş olabilirler. kapı gibi öğrenci belgen oldukça sorun olmuyor.

  • idyl  (05.07.12 22:04:27)
Şu fani dünyada bir daha işim düşmesin dediğim tek banka Garanti ve Finansbank

  • Rmdy  (05.07.12 23:18:41)
her türlü soyacaklar. farketmez.

  • alors  (05.07.12 23:51:02)
Kuveyt'e hiç bulaşma.
İNG Turuncu hesap şu an en iyisi. EFT ücreti almıyor. Yıllık aidat da alınmıyor. Paranız da içeride işliyor.
Ben geçen açtırdım, çok da memnunum.
  • dessy  (06.07.12 08:53:57)