Davetiyesiz, rezervasyonsuz vize

Benim bir avrupa ülkesinin konsolosluğuna gidip davetiyem veya rezervasyonum olmadan vize alma şansım hiç yok mudur?

Bildiğime göre ordaki yetkililer sadece buradaki mal varlığına zartına zurtuna bakıyorlar. Mesela bankada 20.000 lira göstersem, birkaç tane evin tapusunu göstersem de böyle vize alma şansım yok mudur? Sonuçta bunları gösteriyorsam boş biri değilimdir ve ülkeme geri döneceğim kesindir.

öyle bir kural yok. yeri gelir beş parasız adama vize verirler, yeri gelir zengin varlıklı adama vermezler.

  • avamys  (05.07.12 19:10:51)
schengen vizesi için bunlar şart diye biliyorum çünkü gerekli belgeler arasında bunlar her zaman belirtiliyor. x veya y deseler ikisinden birini götürebilirsin ama bu saydıkların her yerde lazım. davetiyeye gerek yok otel rezervasyonun falan varsa.

ama o kadar gelirin varsa bilet de alıverirsin ne olacak ki? otel rezervasyonunu zaten sonradan iptal etmek üzere booking.com'da ücretsiz yapabilirsin(otele dikkat et ama hepsi öyle değil).

yani bence riske etmeye değmez hiç. zaten belgelerin tamsa, ekstrem bir durum olmadığı sürece verirler vizeyi.
  • der meister  (05.07.12 19:32:52 ~ 19:33:09)