reçete ile ilgili iki soru...

1- i.imgur.com

bengay ve parolu okuyabildim ama miktarları ile ilgili filan bir şeyler yazıyor galiba onları çözemedim. okuyabilen daha doğrusu anlayabilen var mı?

2- bir de bu reçeteler artık elektronik ortama filan taşındı mı acaba, yani mesela şu anda bu reçete bende ama reçete sahibi başka şehirde eczaneye gitse sistemde filan görünür mü bu reçete, ilaçları alabilir mi?

bengay günde3 kez.
parolu anlamadım.

  • sutlu nescafe  (03.07.12 14:10:14)
1- kullanımı yazılmış, ikisi de günde 3 defa. bahsettiğin şey onun üstündeki sanırım. "D: Meltem" olarak okudum ben onu:) miktarla alakalı değil ama. (D kısmına miktar yazıldığını biliyorum)

2- dün başlamış. sanırım e-reçetede sana yazılı bir şey vermiyorlar hiç. yani sistemde görünmeyecektir büyük ihtimalle. konuyla ilgili bugüne ait bir haber: www.radikal.com.tr
  • jangara  (03.07.12 14:10:57 ~ 14:17:27)
1- bengay ı günde üç kez süreceksin
parol de aynı, günde üç kez birer tane

  • the kene  (03.07.12 14:12:24)
bengay ve parol yazıyor doğrudur. aşağıda 3*1 yazıyor oda günde 3 defa 1 er doz demek. bir de kutu adedi 1er tane. bir de teşhis falan osteoartrit

reçeteler elektronik ortama taşındı evet. ama doktor elektronik reçete yazmak zorunda değil. sizinkini el yazısıyla yazmış mesela elektronik ortamda yoktur reçeteniz.
  • big bang  (03.07.12 14:12:45)
bengay krem ve Parol ikisi de aynı pozoloji ile yazılmış.
D:1B (bir) [1 kutu manasında]
S:3x1 [Günde 3 kez]
  • sahibindentemiz2001palio  (08.07.12 03:56:56)