Şirket Arabası

Şirketin iş için alta verdiği arabayla geziliyor mu? Alıp şehirlerarası yola çıkmazsın tabii ki ama hani iş-ev-müşteri üçgeninin dışına arabayla çıkmak legal mi? Sözleşme vs. mi yapıyor şirketler yoksa hoşgörü mü hakim? Belirli bütçenin dışındaki benzini çalışan mı ödüyor mesela?

Edit: Orta karar pozisyonlar.

gayet gezilir. abartmamak kaydıyla.

  • Laplace  (01.07.12 00:34:22)
valla ben tatile de gidiyorum, eşe dosta akrabaya da, bayiye de. bildiğin kendi hayatımda her iş için kullanıyorum.

pozisyon: satış şefi.
  • aradaki uzaklik  (01.07.12 00:38:47)
o şirketine bağlı. bazı araçlarda araç takip sistemi var, bölge dışına çıkamıyorsun. bazı araçlarda yok, kafana göre takılabiliyosun. bazısında benzin sınırsız, bazısında haftasonları vs. gezeceksen benzinini kendin koyuyosun.

  • black sabahat  (01.07.12 00:41:59)
Şirketine bağlı kimse demez istediğin gibi gez anuna koy istersen diye sadece görmezden gelebilirler. Kırmızı ışıkta yandaki arabada genel müdürle göz göze gelen arkadaşım var (Haftasonuydu , anında haftasonları şirkette bırakmaya başladı. İşten işe anahtarı alarak kullanabildi.) Bunun dışında kaza yaparsan sıkıntı olur , ölümlü kazaya karışırsan i.imgur.com

  • layer26  (01.07.12 00:55:01 ~ 04:16:50)
Bir arkadaşımdan biliyorum. Şirket arabası ile belli bir saatten sonra ve habersiz yaptığı km başına belli bir ücreti çarpıp maaşından kesiyorlar.

  • Rmdy  (01.07.12 01:18:47)
bizim şirkette müdürler hariç kilometre ve gps kontrolü var.
antalya, izmir, trabzon, çanakkale, nevşehir gibi tatillerimi değerlendirmişliğim var hem de bp taşıtmatik kullanarak benzine de para vermeden.

olay şirketin sana sağlayabileceği toleransla ve ağırlığınla ilgili.
  • kjswbdlkjfdlkj  (01.07.12 01:39:30)