IMAX en iyi yerler nereler?

Soru başlıkta,

ortalar dolu alacağımız bilette, sağa sola ya da arkaya/öne doğru gitmek gerekiyor, nereyi tercih etmeli en iyi deneyim için?

orta arkaya yakın, perde zaten öküz kadar.
ortaya en yakın en arkadakilere bakın yani.

ek: sağ sol açıları aynı ise ne kadar arka o kadar iyi olarak düşünün.
  • lunedor  (30.06.12 01:07:49 ~ 01:12:07)
ilk 10-15 koltuga oturmadiktan sonra cok sorun yok.

olabildigince arkaya yakin olsun yani bu cok arka oldu diye dusunmeyin. arkanin 5 onunden itibaren asagi dogru en yakin yere bakin. sag soldan olabildigince uzak durun. ortaya yakin olsun zira perdeye kafayi dondurmek cok zor oluyor.

en ortaya yakin yer neresiyse oradan alin.
  • entrapmen  (30.06.12 01:13:21)
en arka sıra ikili koltuklar boş kalmış, oralar çok mu uzak olur?

  • zaugnakhaldun  (30.06.12 01:13:45)
@zaugnakhaldun
salonu bilmeden buna cevap verebilmemiz saçma olmaz mı? :)

  • lunedor  (30.06.12 01:28:17)
hiç de uzak olmaz ya sanki 5 metre geriden izleyince filmin sağ yarısı gözükmüyor. sağ taraf, orta taraf ya da en arka ortaya yakın her yerden izledim. bi bok olduğu yok sadece çok fazla sağa ya da sola kaymamaya çalış. 3d kafanı çevirmek pek hoş değil. ama orası da harikaydı, en kötüsü olmasına rağmen. en arka ikiliyi al keyfine bak.

  • zaraeta  (30.06.12 01:28:54)
İstinye Imax idi sinema bu arada, aşağıdaki screenshotta mavi ile işaretli yerlerden aldım

i.imgur.com
  • zaugnakhaldun  (30.06.12 01:30:21 ~ 01:31:51)
@zaugnakhaldun
güzel seçim kalan yerlere göre, iyi seyirler.

  • lunedor  (30.06.12 01:34:09)
www.mybilet.com

burası sanırım ? en arkadaki 9-16 gayet de güzel alınabilir bence.
  • zaraeta  (30.06.12 01:35:12)
abi salonun koltuk sırasını önden arkaya dogru say ikiye böl ortanın 2 3 4 arkasına otur..ortanın önüne oturma...ayrıca soldan sagdan say ortanın sol sag 1 2 yanı olur

  • mukon  (30.06.12 01:44:25)