accık acil - baldır sorunu

hello,

yatakta bacaklarımı gererken, ileri dümdüz uzatıp germe hareketi, sağ baldırıma şiddetli bir ağrı girdi, bir süre öyle kaldım, baya acıdı falan derken sonra kendi kendine ağrısı azaldı.

Yalnız şu an o ayağımın üstüne basınca ağrıyor.

Sorularım

1-) Ne yapmam gerekiyor? Soğuk, sıcak kompres vs.
2-) İlla hastaneye falan gitmeme gerek var mı bu saatte? Yoksa yatıp uyusam sabaha geçer mi yoksa daha mı beter olur?

kramp gibi görünüyor. bir şey yapmana gerek olduğunu sanmıyorum sadece kaslarını zorlamadan ısıtmanı öneririm. eğer tekrarlarsa da bir doktora başvurman gerekebilir.

  • redwolf  (29.06.12 01:22:20)
iğne batır kasılma devam ediyorsa.

  • nutella yerken sandalyeden dusup geldim  (29.06.12 01:24:14)
gerdir iyicene kası zıt yönde. bu sabah aynı sebeple uyandım iki üç saat yürüyemedim. doktora gitsen kas gevşetici verip yollayacaklar varsa iç bir tane uyumaya çalış

  • mr fusion  (29.06.12 01:27:12)
kramp girmiş.

1-2 gün acıması normal.doktora girsen gülerler

ilaca bile gerek yok,acın azalacak
  • password  (29.06.12 02:20:38 ~ 02:21:18)
şayet krampsa, sayesinde az uykudan acıdan sıçrayarak uyanmadım. deneyimlerimden yola çıkarak 1-2 gün hafif acısının devam edeceğini söyleyebilirim.

kas gevşetici+1 diyeceğim bu durumda, o da ağrı katlanılmaz boyuttaysa, yoksa gerek yok.
  • neskafefincanindaturkkahvesi  (29.06.12 02:22:45)
gec kalmisim biraz ama ayda bi kere falan oluyor bana bu.. belli bi sure sonra, maksimum 1 gun, kendiliginden geciyor.. sanmiyorum doktora gitmen gerektigini..

  • buzzlightyear  (29.06.12 02:23:23)
kramp kendisi geçecektir. rahatsız ayakkabı veya çok ayakta kalmaktan olabilir.çok sık tekrar ediyorsa magnezyum eksikliğidir.

  • conchita  (29.06.12 02:45:19)