Tesbih sallama

Tesbih nasıl sallanıyor lan? (Ciddi ciddi tarif ederseniz sevinirim)

İlk gördüğün tesbih sallayana sor bence daha rahat öğrenirsin buradan zor.

  • chiko06  (28.06.12 19:29:06)
bir kahveye git, gözlemle. sonra al eline bir tespih, deneme yanıma yöntemiyle ve pratikle çözersin. zevkli de sayılabilir hatta.

  • baldur2  (28.06.12 19:34:32)
Şu biraz fikir verebilir :)

www.youtube.com
  • Son Müzakereci  (28.06.12 19:50:42)
ahaha fem öss kitabı var orda amk zamanında tesbih sallamaya çalışcaktık biz de

  • hophophoba  (28.06.12 19:58:34)
kendin keşfediyorsun ya onu tesbihinin uzunluğuna kalınlığına ve parmak boyutuna göre. al eline tesbihi başla sallamaya bakıyorsun hangi parmakları atlayacağına falan

  • aybbub  (28.06.12 20:18:09)
Öğrenmek istiyorsan ağır ve küçük bir tesbihle başla. Sallayarak parmaklarının arasında dolandıracaksın işte. Zamanla acayip hızlanıyor insan. Denendi, onaylandı.

  • bgraydin  (28.06.12 20:19:53)
önce işaret ile orta parmak arasına alıyorsun. uzun kısmı aşağı doğru sarkacak. sonra yukarıya doğru salla ve küçük parmakla yüzük parmağı arasına girsin tekrar tesbih. bu konumdayken bir önceki yönün tam tersi yönde yukarı salla ve işaret ile orta parmak arasına al. döndün başa. tekrar aynı şeyi yap. yavaş yavaş elin alışır.

  • rony  (28.06.12 20:39:46)