[]

akademisyen/ çalışma alanı listesi

daha önce sorulmuştu galiba ama bulamadım (yok be sıcakta aramaya üşendim)

bi site vardı, akademisyenlerin adları ve hangi konuda çalıştıkları yazıyordu. türkiye için değil, evrensel bi şey.

ya da şöyle sorayım, kendi çalışma alanımızla ilgili kimler, nerede (hangi üniversitede)çalışıyor, bulabilmenin bi yolu var mı?

diğer türlü tek tek üni.lerin sayfasına girip saatlerce arama yapmak gerekiyor. alt tarafı bi kabul mektubu alcam ya...

 
academia sitesi var. akademik facebook gibi.


  • atmacaged  (28.06.12 16:46:31) 
microsoft academic search


  • iplikci  (21.07.12 01:45:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.