İstanbul - İzmir - İstanbul (Bİr soru daha eklendi )

5-6 Temmuz gibi İstanbul'dan İzmir'e gideceğim, 8 Temmuz akşam veya 9 Temmuz sabah İstanbul'a dönmem lazım?

Otobus ile gitsem kaç saat sürer? Fiyatı ne kadar, Uçak fiyatlarını inceledim, Gidiş için bütçem yeter ama dönüş biraz pahalı geldi.

Başka alternatif var mı?

Otobus de hangi firmaları önerirsiniz?

otobüs varan 60 tl.
idobüs yapabilirsin. biraz daha meşakkatli ama 30 tlye bulabiliyorsun, daha kısa sürüyor.

  • goldentitan  (28.06.12 10:40:40)
İstanbul - İzmir arası otobüsle 8,5 - 9 saat, uçak ile 50 dakika. Firma olarak Ulusoy, Varan ya da Pamukkale öneririm.

  • himmet dayi  (28.06.12 10:42:12)
uçakla git, otobüsle dön. olamaz mı?

  • iloushka  (28.06.12 10:43:52)
@iloushka evet onu da düşünüyorum : )

@himmet dayi idobüs tam olarak ne oluor ? : ) Mazur gör bilgisizliğimi..
  • canbonomobenseno  (28.06.12 10:49:19)
gece olan seferler express. abartısız 30 - 40 defa (çoğu ottübüs) bu yolculuğu yapmış biri olarak ulusoy veya nilüfer dışında tercih yapma bence. ulusoy sabaha karşı güzel bir kahvaltı olayı da sunuyor. nilüferi hatırlamıyorum bu konuda. ulusoy internettten 53tl.

  • tizi reftar olanin payine dagmen dolasir  (28.06.12 10:49:53)
Bi şey daha sormak istiyorum.
Aslında benim pazar günü İzmir de olmam gerekiyor, Ondan önce Çeşme veya her hanngi şuan için bilmediğim bi yerde 2 gece kalıp denize girerim diye düşünüyorum.

Onun içinde önerebileceğiniz yerler var mı acaba?
Teşekkürler
  • canbonomobenseno  (28.06.12 10:52:31)
5 temmuzda atlasjete bin git 11:30 kalkış 12:25 varış 104 tl. en fazla 40 45 tl fazla para vereceksin ama 10 saat yol çekeceğine 50 dakikada gideceksin öğle saatleri 1 de izmirdesin.

orada 40 tl az para yiyeceksin, dönüşünde de atlayacaksın 8 temmuz gecesi izmir otogardan otobüse bineceksin 55 tl de oraya vereceksin böylesi daha iyi olmaz mı ?
  • ardolf rendall  (28.06.12 10:55:23)
pegasus'ta şu an belirttiğin tarihlerde git - gel 151 tl.

otogardan çeşmeye otobüs var. havaalanından otogara nasıl ulaşabilirsin bilemedim şimdilik. izban var ama oraya gitmiyor sanırım. dışarıdaki otobüsleri kullanabilirsin. 5,5tl 3 binişlik bilet mi ne istiyorlar. çeşme seyahatte 10 tl idi.
  • tizi reftar olanin payine dagmen dolasir  (28.06.12 10:57:34)
@tizi reftar olanin payine dagmen dolasir 8 temmuz sabah ama, Ben akşam çıkmam lazım. Akşama kadar işlerim var yane. Diğer türlü de 190 oluyor, Biraz önce baktığımda böyle değildi ama fiyatları güncelleme gibi bişi olabilir mi?

  • canbonomobenseno  (28.06.12 11:03:56)
otogardan izbana binip halkapınarda inip otogara aktarma yapacaksın.
bundan eminim ama aktarmada otobüse mi metroya mı binmen gerek onu bilemiyorum (:

bir de napıcan ya çeşmede. geçen yıl içim sıkıldı. git eski foçaya. candır orası.
  • iloushka  (28.06.12 11:04:49)
@iloushka eminim demişssin ama sanırım otogar diye havaalanını kastettin.

birader havaalanından kuşadasına servisler var. bin git bi saate ordasın. git oradan da davutlar milli parkına oh mis. çeşmeyi salla, hele havaalanından otogara gidip ordan çesmeye falan abus subuk işlere girme. ayrıca otobüsle gitcem diyosan ben hep kamil koç ile gider gelirim bu yolu gayet memnunum.
  • piszenci  (28.06.12 21:07:36)