GPS Cihazi

GPS Kullanmak istiyorum ve konuya uzagim. Bir sefer Nokia N72'de bir arkadasim kullanmisti. O hizmetten, haritadan vs oldukca memnun kalmistik. Simdi siz deneyimle explorer'dan tavsiye bekliyorum.

- Telefon'a entegre bir GPS mi? Ayri bir alet olarak bir GPS mi? - Acikcasi sadece GPS'si var diye kocaman bir telefon almak pek istemiyorum. Iphone'da var ise mesela belki o olabilir.
- Telefon veya external olarak tercihinize gore marka model onerilerinizi rica ediyorum.

Arabada kullanacagim, dagda falan pek bir isim yok acikcasi...

tesekkurler,

blackberry ve iphone üzerinde gps kullanmış biri olarak yazıyorum.

gps'e rota soracaksanız, yazılım çok önemli. mesela iphone'larda gelen google maps ile türkiye'de rota çizdirmek mümkün olmuyor. blackberry'lerde de aynı sorun var.

bir de nasıl olsa sadece arabada kullanacaksanız alın bir gps aleti, koyun arabada dursun. adam gibi çalışır. adam gibi rota çizer. telefonla uğraşmak çok kolay değil öyle bir durumda. şarj marj dayanmaz bir şey olur.
  • co2s2  (16.10.08 17:30:00 ~ 17:30:15)
Mio ve Garmin cihazları iyidir. Widescreen tercih edin, büyük ekran olsun. 3,5" yetmiyor. Modifiye ederim, kurcalarım derseniz mio alın kesinlikle. Ben Mio C620t aldım. Çok basit bir işlemle modifiye ettim. Şimdi PDA e dönüştü. MS office var içinde, oyunlar var, film izliyorum arabada şahane oluyor. İçine her türlü GPS programı da atılabilir ama zaten kendi programı (miomap) gayet yeterli. Igo da yükledim (en iyi gps programı derler), pek bir fark göremedim.
Onun haricinde dahili GPS i olan bir PDA alabilirsiniz fakat haritayı programı falan internetten araştırıp bulmak zorundasınız (zor değil), uğraşamam derseniz GPS navigasyon cihazı alın ki bence en iyisi ve uygunu budur.

Mio C*** serisi modifikasyondan sonraki ekran görüntüsü şöyle: www.pda4x.com
  • neronas  (16.10.08 17:37:50)