Analog fotograf makinesi

fotografa çok meraklı biri olarak dijital klasik makinamla tatmin olmuyorum. Slr fiyatları fazla. Kullanılmış analog zenit-canon vs. ucuz makina alabilir miyim? Nereden? Iso vb değerlerle oynamayı bilmeyen biri olarak kullanabilir miyim?

analog makine de iso = film önce bunnarı bilmen lazım, e önce dijital slr alsana daha eyyü.

  • saiko  (28.06.12 01:35:59)
onlarda 1000liradan başlıyor en kötüsü..

  • mcserci  (28.06.12 01:50:44)
filmli makine yerine ikinci el temiz bir dijital slr bulmaya calisin cunku bu isi ogrenmenin en hizli yolu deneme yanilma...

makinadan sonra lens olaylari baslayacak, iste o zaman eski lenslere bakabilirsiniz. bircogu yeni makinelerle uyumlu (otomatik netleme yapmiyor tabii)
  • cench  (28.06.12 01:51:33)
urun.gittigidiyor.com mesela bu d40 olabilir.

veya

urun.gittigidiyor.com d60

birde 50mm 1.8 aldiniz mi tamam

urun.gittigidiyor.com

bakin nete cikiyor guzel makineler
  • cench  (28.06.12 01:54:55)
bu durumda bana kalırsa 2. el bir sony dslr bakmanız en mantıklı seçenek olur. ikinci elleri ucuzdur. zira sony makineler eski minolta lenslerle uyumlu olduklarından 50-100 liraya çok iyi lensler bulmanız da mümkün olur.

  • ohtararan  (28.06.12 08:58:30)
senin ilacın pentax k100d/k100d. zorlarsan lensle birlikte 400tl civarına bulabilirsin. başlangıç için fiyatına göre iyi bir gövde. pentax uzun yıllardır bayonet değişikliği yapmadığı için eski manuel lensleri de kullanabilirsin.

  • holydreamer  (28.06.12 09:04:48)