Buski fen işleri Bursa

Şöyle bir sorunum var: Alt komşu benden ona su sızdığını ve banyosunu mahvettiğini iddia ediyor, geçen sene bir damlaydı, bu sene güya mahvolmuş, tesisatçı çapırmktansa Buski'ye bildirim, onların ölçüm aletleri ile nerede arıza olduğunu bulmalarını sağlayıp onlara yaptırmak daha uygun olur, değil mi? Alttan demirlerin görüldüğünü ve çürümüş olduğunu iddia ediyorlar, ben henüz bakmadım ve komşunun daha önce ve her gördüğünde yaptığı terbiyesizlikten dolayı bakmayı düşünmüyorum.

Bu konuda bilgisi olan, deneyimi olan?

Simdi soyle birsey var; muhtemelen komsunun dedigi gibidir ama suyun damladigi yer degil de borunun neresinden sizdigi onemli. Ve bu da gozle tespit edilebilen birsey degil. İpince hortum bir kamera sallandirirlar genellikle tesisata ve oradan tespit edilir. Yalniz guzel yurdumuzda o kadar kotu iscilikle yapilmistir ki tesisatlar, inanilmaz detay cozumleriyle karsilasilir; bu da belki de sizintinin senden degil cok alakasiz yerlerden de olabilmesi ihtimali demektir (boyle bir durumda tespit ucretini kim sizdirma yapiyorsa o oder). Bu tespit islemi icin istanbulda kapilar 500 tlden acilir. Bursada raic nedir bilemiyorum-ki yine istanbulda su idaresine boylesi bir su kacagi tespiti yaptiramazsin, kufur ederler. Komsunun banyosunu mahvettiysen tamirati sana aittir. Kolay gelsin..

  • african rain  (25.06.12 23:16:25)