Yano/Gano (bilen birileri cevaplasa ne güzel olur ) :D

Arkadaşlar şimdi bnm şööle bi sorum olacak.Geçen yıl Marmara GSF yi kazandım,ama istediğim bölüm olmadığı için açıkçası pek hevesli değildim orda bulunmaya.Bu sebeple geçen yılın ilk dönemi zoraki gittim ve hiçbi halta çalışmadım,ikinci dönem ise ders seçtim ama okulu bıraktım gitmedim.Burda benim aptallığım ders seçip de bırakmam oldu,çünkü ders seçmeden bıraksaydım o derslerden sorumlu olmicaktım ve bys de sıfır gözükmicekti.Her neyse bu yıl ise okula geri döndüm,geçen yılın ilkdönemi ii notlarla geçtiğim iki ders vardı,diğerleri ise oldukça kötüydü.Zaten ikinci dönem sıfır hepsi..İşte bu yıl ilk dönem o iki başarılı dersi almadım/seçmedim(geçtim diye) ve diğer zayıf derlerimi aldım yükseltmek için(yükselttim de),ikinci dönem ise geçen yıl bıraktığım için tüm dersleri aldım zorunlu olarak (toplam 10 ders)..Buraya kadar bişey yok.Ama bys(bilgi yönetim sistemi)ne baktığımda bu yılın ilk döneminde
gano/yano'm yarıyıl: 1.44 - birikimli: 1.00 gösteriyor.ikinci dönemde de
gano/yano'm yarıyıl: 1.95 - birikimli: 1.65 gösteriyor...
ORtalamam çok düşük farkındayım..

Henüz kredisi 10 olan bi dersimiz de açıklanmadı(ondan ii not bekliyorum)..Soruma gelecek olursak da ben ne halt edecem,notları benden daha düşük olanların ortalamaları daha yüksek çünkü onların 2 yılı hesaplanırken bnm 4 yılımın ortalaması alınıyor(diye tahmin ediyorum)..
Bu notlara göre üst sınıftan ders alabilr miyim yoksa lanet olasıca bi yıl daha mı tekrar edecem =/ ???

ps: Biraz uzun oldu okuyup ilgilenebilirseniz mutlu olurum,şimdiden çok sağolun...

evet tahmin ettiğim gibi kimse ilgilenmedi ...

  • yqzkrttpli  (25.06.12 01:34:12)
60x1.80=108 puanı topladığın halde 3.sınıfa geçebiliyorsun. O 10 kredilik dersten DD gelse bile katkısı 10x1.0=10 puan oluyor. Toplam puanın 109 oluyor ve 1.82 ortalamayla 3.sınıfa geçiyorsun.

Not:İİBF'deyim. Bizde 2'den 3'e geçerkenki baraj 1.80. Sizde de öyle olduğunu varsayarak hesapladım.
  • waboose  (25.06.12 01:34:38)
@waboose çok sağol aradığım cevap buydu :)
Evet bizde de 1.80 ortalama lazım üst sınıfa geçebilmek için..Çok teşekkürler yaa ben işte 10 kredilik dersin katkısını hesaplayamamıştım şu anki ortalamama :D

  • yqzkrttpli  (25.06.12 01:47:05)