Problem ethernette mi modemde mi? Deli olacağım.

selamlar bill gates'in yeğenleri,

dün akşamdan beri masaüstü bilgisayarımda yeniden sağlayamadığım internet bağlantısıyla boğuşuyorum. önceki akşam elektrikler bir anda gidip geldikten sonra masaüstü bilgisayarımda bağlantı kesildi. gerekçe olarak direkt bağlantının olmadığı 'çarpı'lı ikon değil de, 'ünlem'li ikon görünüyor.

önce sorun ethernet driver'ındadır diye driver güncelleştirmeyi denedim, olmadı. sonra sorun kablolardadır diye bağlantıları adamakıllı kontrol ettim, farklı bir kabloyla bağlamayı denedim, yine yok.

modem'in manual'inde yazan configure ekranına girmeye çalışıyorum, o da olmuyor.

en son modemi farklı bir bilgisayarda deneyeyim deyip modemden çıkan lan kablosunu leptapıma taktım, yine yok!

ne yapacağım, ne yapmalıyım, sinirlerim bozuldu iyice. bir el atıverseniz dostlar?

teşekkürler şimdiden.

modemi fabrika ayarlarına geri çekip tekrar ayarlamayı denedin mi? elektrik kesintisinden etkilenip bozulmuş da olabilir tabii ki...

  • loveinaflipbook  (24.06.12 13:51:11)
Fabrika ayarlarına çektim ama masaüstü bilgisayarımda modemin configuration sayfasına bile giremiyorum. Laptoptan girip öyle configure ettim modemi. Şu anda laptop'umdan bağlanıyorum. Resmen masaüstü bilgisayarımla modem arasında bi duvar oluştu durup dururken.

  • sagopa kajmer mahlas kafkef  (24.06.12 14:08:43)