bugüne kadar izlediğini en acayip film hangisiydi la?

olumlu/olumsuz anlamda cevap verebilirsiniz ama yanına beğenip beğenmediğinizi belirtirseniz daha bi şükela olur..

memento olabilir sanırım çok acayip diyemem ama anlaması güç bi filmdi.

  • veritas89  (23.06.12 22:33:20)
tinker,tailor,soldier,spy idi herhalde.cok karisik bir olay orgusu vardi filmin.

  • madman  (23.06.12 22:38:15)
Tideland

  • LORDS  (23.06.12 22:42:58)
srpski film idi herhalde. beğendim.

  • cro magnon  (23.06.12 22:43:02)
(bkz: begotten)

  • tepedeki psychedelic adam  (23.06.12 22:43:21)
bay e ,çok tuhaftı küçükken izlemiştim bişey anlamadım tabi, geçenlerde izliyim diye aklıma geldi e filmi anlamamam çocukluktandır diye kendimi avuturken hiçbir filmden bu kadar korkmadığımı hatırladım filmin afişini gördüğüm an izlemekten vazgeçtim,yani bu nası bir etkidir ayrıca filmin türünde fantastik komedi yazıyo o derece vahim durumdayım .

  • bunumu demek istedin  (23.06.12 22:44:39)
Timecrimes (2007) izlediğim ilginç filmlerden biriydi. özet : mindfuck
A Serbian Film (2010) özet: iğrenç
Enter the Void (2009) Sıkıla sıkıla izlediğim bi filmdi. özet: hiçbişey anlamadım filmden.
Inception (2010) konusu karmaşık gelen fakat izlerken keyif aldığım bir filmdi. özet: acayip
  • buzbebek  (23.06.12 22:46:51 ~ 22:46:59)
pink flamingos

  • hersheyss  (23.06.12 22:51:16)
(bkz: memento )

  • till the end  (23.06.12 22:55:29)
taxidermia filmini degisik bulmustum epey..

  • toshiro  (23.06.12 23:03:22)
Lost Highway(David Lynch styla:) ..tekrar tekrar izlettirir adamı.

  • _SeNSeİ_  (23.06.12 23:05:27)
melancholia--beğenmedim. ya da havayı kavrayamadım bilemedim şimdi.

  • mentirosa  (23.06.12 23:08:08)
the fall (değişik güzel)
the others (bu da iyi bence)

  • mor.inek  (23.06.12 23:19:06)
Inland Empire (güzel film)

  • koseli cember  (23.06.12 23:20:51)
hayret valla kimse yazmamış(gerçi David Lynch'in bir filmi geçmiş ama)

film ''mulholland drive'' dır. Hatta David abimiz film dünya çapında pek anlaşılamayınca bir liste oluşturdu. Kırmızı lamba ortaya çıktığında sahneye dikkat edin tarzında. Tabi listeyi kim yaptı kesin hatırlamıorum ama vardı böyle bi liste. Hatta üni de baya izlettim bu filmi millete. Ben de 2.izleyişimde anladım filmi bu arada
  • birbilsem  (23.06.12 23:37:20)
- faust (jan svankmajer): bildiğin faust hikayesi ama kuklalar var işin içinde. görsellik çogacayip.
- mulholland drive (david lynch): zamanında lynch bu filmi anlamak için 10 maddelik kılavuz açıklamıştı ama iki kez izlesem de oturtamadığım yerler var.
- take the money and run (woody allen): bunda hiçbir numara yok, absürdlüğünden ötürü listeye girdi. tavsiye etmem.
- brazil (terry gilliam): çok az şey hatırlıyorum hakkında, ama acayip olduğu aklımda kalmış.
- electric dreams (steve barron): bunu da izleyeli çok oldu, net bilgi veremiyorum ama defterime not aldığım acayip filmler arasında var.
- gölge oyunu (yavuz turgul): en beğendiğim yerli filmdir. acayip denemez belki ama alışılmışın dışına çıkan tarzı nedeniyle yazdım.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.
  • kül  (23.06.12 23:38:53)
david lynch denmiş ama biri de çıkıp eraserhead dememiş.
anlayanlar beri gelsin...

  • on bir  (23.06.12 23:46:12 ~ 23:52:33)
yalnız bence bir filmin acayipliği anlaşılabilir olması ile kıyaslanmamalı. tabi öyle de olur da o tek başına bir kriter olmamalı. mesela benim şimdiye kadar izlediğim, acayip olduğunu düşündüğüm filmler;

- the man from earth

- bin-jip

- a srpski film

- cannibal holacaust

- salo o le 120 giornate di sodoma (gerçi sevmemiştim bunu)

yani demem o ki bir filmin sadece tek bir odada geçmesi de onu acayip kılar, filmdeki hayvanların gerçekten öldürülmesi de, ana karakterlerin film boyunca hiç konuşmaması da... bilmem anlatabildim mi demek istediğimi..
  • ruhibirbanyo  (23.06.12 23:52:31)
aha bi de southland tales . anladıysam ne olayım

  • hersheyss  (24.06.12 00:03:47)
@colonizer önerim olacak deyip, yazmayan da ilk seni gördüm. güzel bir veritabanı oluştu bence herkes için, senden de rica edebilirsek tavsiye edeceğin filmi, arşivimiz genişlemiş olur :)

  • ruhibirbanyo  (24.06.12 00:06:07)
melancholia acayipti gerçekten.

  • bipolar  (24.06.12 00:25:08)
naked lunch (david cronenberg)www.imdb.com (beğendim)
cannibal holocaust(rugero deotato www.imdb.com (beğenilecek bir film değil, sadece şok olunacak bir film)
i spit on your grave (meir zarchi)www.imdb.com (beğendim)
  • james choice  (24.06.12 01:07:44)