Firefox kucuk bi sorun

En azından benim icin sorun yeni sekme acınca en son sekmede hangi sayfa acıksa orasının adresi cıkıyor onu silip yeniden yazmam gerekiyor. önceden boyle değilde nasıl düzeltirim.

about:config'den ayar değişikliği yaptın mı?

bu sorun çıkmadan hemen önce kurduğun bir eklentinin marifeti de olabilir. böyle olduğunu düşünüyorsan, eklentinin ayarlarına bak. kurduğun eklentileri sayabilir misin bi?
  • edge_nabby  (12.10.08 19:58:50)
eklenti ayarları için araçlar -> eklentiler'e tıklayıp her ekletinin ayarına bakabilirisiniz ama sanmıyorum eklenti yüzünden olacağını

  • moroff  (12.10.08 21:38:03)
load on new tabs >>> current page'e ayarlanmışsa ondan olur.

about:config'de loadonnewtab'ı 0 yapın.
  • cruor  (12.10.08 22:09:02 ~ 22:10:50)
adres çubuğuna "about:config" yaz, enter'a bas. dikkatli olacağına söz ver. süzgeç yerine "loadonnewtab" yazın. çıkan ayara çift tıklayın, değerini sıfır yapın.

@cruor
ayar isminin doğru olduğuna emin misin? bende loadonnewtab diye bir ayar yok.
  • edge_nabby  (13.10.08 00:26:49)
büyük ihtimalle bir eklentiden kaynaklanıyor çünkü firefox'un, eklentisiz olarak, açılan tablarda "currrent page" ayarı yok ve düzeltilmeyecek diyorlar.

bugzilla.mozilla.org

programlar/mozilla firefox/mozilla firefox (safe mode) ile eklentisiz şekilde çalıştır.

sorun yoksa normal olarak firefox'u açıp, tools > add-ons eklentileri(skype eklenti yüklüyor mu bilmiyorum varsa ilk önce onu yoksa sırayla) disable ederek dene.

veya direkt bu eklentiyi kurup yeni açılan tabların nasıl davranacağını belirleyebilirsin.

addons.mozilla.org

edit: bugzilla
  • free spirit  (13.10.08 13:05:03 ~ 13:51:33)
@edge_nabby

eminim. hatta bende biri tab biri window olmak üzere iki tane var.
img217.imageshack.us

yalnız ben 2.0.0.17 kullanıyorum. sizin versiyonunuz farklıysa olmayabilir.
  • cruor  (13.10.08 21:24:11)