[]

laptop fan

bilgisayarda tarayıcı dışında hiçbir şey açık değilken fan sıcaklıkları ekteki resimdeki gibi, çok mu ısınıyor yaw, napabiliriz?
 
öncelikle şu laptop altına konan fanlardan al.
fan kısmı temiz değilse açılıp temizlenmesi gerek

  • sttc  (19.06.12 20:53:06) 
önemli olan tarayıcıda ne açık olduğu :D Kaç sekme-flash var mı vs. herşey çok fark ettirir. Ama bence çok da fazla değil, laptop fanımı temizlemeden önce flash dizi sitelerinde falan 80 dereceyi gördüğüm oldu. Fanı temizlemeyi deneyebilirsin.


  • rodriguez2  (19.06.12 20:54:13) 
işte ekşi açıktı twitter açıktı bir de youtube açıktı çok bir şey değil. normalde de bu sıcaklıklarda oluyor genelde. fanı açıp temizleme imkanım yok çünkü daha 3 aylık alet, 21 aylık garantisi var. arkada açılma yerine "warranty sticket void if tempered" yazıyor, arkayı açamam yani. :(


  • Barki  (19.06.12 21:03:58) 
laptopun hp ise zaten malum :) hp'ler ısınır. değilse servisine götürmeni tavsiye ederim. kendin açarsan dediğin gibi garantisi gider çünkü.


  • nikmikdemebana  (20.06.12 02:01:13) 
hp değil, msi cx640dx.
1-2 hafta bilgisayarsız kalabileceğimi sanmıyorum, okul açılınca götüreyim o zaman. :(

  • Barki  (20.06.12 20:22:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.