Danimarka vizesi kaç günde çıkar?

Ve en kısa süreli ne kadar vize alabiliyoruz? Bir de fiyat ne kadar?

Araştırdım mamafih bulamadım.

danimark birazcık sıkıntılı vize konusunda. başka ülkeye vize alıp danimarkaya gitme olayını bi araştırın.

  • aeroflot  (19.06.12 16:23:54)
gecen yil oturma iznini 10 haftada verdiler iskandinav ulkeleri bu konularda cok sikinti veriyor bu yil da finlandiyaya gidicem kismetse 3 hafta oldu hala bekliyorum
ama sadece vize oldugunda 10-15 gunde alabiliyorsun. ucretler konsolosluk sitelerinde yazar genelde finlandiya oturma izni 1000tl danimarka oturma izni de o civarda.

  • nekodunlangafana  (19.06.12 16:50:24)
ben 1 haftalık almıştım zamanında, o kadar da zorlamıyorlardı.. ilk schengen vizemdi, ilk defa yurtdışına çıkmıştım hatta. ama bi şirketten davetiyem vardı o açıdan kolay olmuş olabilir.. mülakata bile çağırmadılar, normalde mesela italya ilk vizenizse mülakata çağırıyor..

ne amaçlı gideceksiniz? başka ülkeye vize alıp gitme olayı için, ilk girişinizin diğer ülkede olması gerek.. vize konusunda eğer banka hesabınızda yeterli paranız varsa, ya da karşı taraftan masraflarınızı karşılatacağınıza dair bir belgeniz varsa (konaklama vesaire), belgeleri doğru doldurdukça bi sorun olmuyor...
  • kveldulv  (19.06.12 16:51:20)
Daha önce 5-6 kez yurtdışına çıkmışlığım var. En son ingiltere.

Danimarka menşeili uluslararası bir içki firmasının davetiyesiyle gideceğim.
  • alkolik imam  (19.06.12 17:15:39)
davetiye varsa çıkar o zaman rahat 3 4 hafta önceden başvurun nolur nolmaz...

ama multiple pass uzun vize (2 3 ay) alabilirseniz güzel olur, belki tatile gidersiniz yazın :) tabi davetiyeye bağlı olarak veriyolar, çok da kasmayın zaten...
  • kveldulv  (19.06.12 17:30:38)
O zaman sıçtık vize için 3-5 gün sürem var :)

İngiltere bile 2 günde vermişti.
  • alkolik imam  (19.06.12 17:32:19)
benim de 1 haftada çıkmıştı sanırım acele diyin bişe diyin yarın hemen gidin o zaman :D

  • kveldulv  (19.06.12 23:13:42)
hani ben zaman bol diye düşündüm yoksa bi olayı yok yani, arayın bi konuşun vermeden önce, bi ayar çekerler belki, iş için gidiyorsunuz pasaportunuzda da deli gibi vize varsa bi şekilde halledilir... yoğunluk da yoktur fazla zaten..
neyse kolay gelsin..

en kötü ihtimal, danimarka iş için vize kolaylığı falan feşmekan bişe yapıyodu sanırım...

www.izto.org.tr

şu hatta..
  • kveldulv  (19.06.12 23:14:46 ~ 23:18:37)