Taksim den bakirkoye nasil gidilir ?

oncelikle herkese selamlar ;

taksimden bakirkoye gitmem lasim , en hizli nasil giderim

bana dolmus demeyin cunku aksam gitmem gerekiyo [yaklasik olarak 5 de cikcam bi kere denedim 2 saatte gitti :D] ve aksam trafiginde cebellesmek istemiyorum , soyle daha temiz metrobus + minibus yada tren belki , bilmiorum iste o yuzden soruyorum (:

simdiden herkese tesekkurler

funikülerle kabataşa inilir oradan metroyla sirkeciye gidilir, sirkeci garından banliyö trenine binilir Bakırköye gidilir.

  • 507  (11.10.08 21:36:03 ~ 21:37:03)
yol üstünden geçen bi sözlükçü/tanıdık varsa atıversin arabasıyla.

  • kabraxis  (11.10.08 21:37:31)
kabataşa finiküler ile gidip oradan deniz taksi ile geçmek en çabuğu olur. Ama çok pahalı olur. Olmadı taksi...

  • udi  (11.10.08 21:40:41)
1)taksimden finiküler kabataştan tranvay sirkecide inilip tren(unutmayın tren 15 dakika da bir kalkar yani her saatin örneğin 12:00,12:15 vs)ona göre ayarlayın yani
2)taksimden metro ile mecidiyeköy ordan metrobüse binip incirli durağında inip yolun karşısına geçin ve incirli caddesi boyunca devam eden bir iett ye tlatın
yolunuz açık gazanız mübarek olsun...
  • dr.ramiz  (11.10.08 21:47:52)
metroyla gayrettepe gayrettepeden zincirlikuyuya yuru (10dk) ordan metrobuse bin incirlide in ordan minibuse bin.. metroyla mecidiyekoyede gidebilirsin metrobus ordanda gecii.. trafikle ugrasmadan tingir tingir gidersin iste.. sadece incirli bakirkoy arasinda vardir oda bisey degil minibusculer arabalarin ustunden ustunden gidiyo zaten

ps: sirkeciden trende mantikli.. yazi tura at..
  • orange coffee  (11.10.08 21:48:09)
En hızlı yol dolmuş :) Çok defa denedim en iyisi o oluyor.

Ben de bir alternatif vereyim; Finiküler, trC:\WINDOWS\hinhem.scramvay, sonrasında banliyö ile bakırköy.
  • alkolik imam  (12.10.08 00:22:26)
oha tren tramway funiküler falan uçmuşsunuz be abi. dolmuşla 20dk. çiçekçilerin biraz aşağısından kalkar. sahilden gidene binilir, çevreden giden meydana gitmez.

  • talemon  (12.10.08 00:28:04)
evet en hızlısı dolmuş. en azından indi-bindi derdi yok. hem ekonomik.

  • insanimsi  (12.10.08 01:07:37)
trafik tıkanırsa o saatlerde metrobüs ve raylı sistem dışı tüm alternatifler seni yolda bırakır.. taksim-mecidiyeköy metro sonrasında da mecidiyeköyden metrobüse binip e-5 te incirli durağında inmen.. bu takriben 35-40 dakika sürer.. eğer meydana gideceksen ömür'ün önünden tekrar otobüse binmen gerekir ki bu da 15 dakikanı alır nereden baksan..

edit: soruyu okumadan dolmusla git dolmusla, adamı ne dolastiriyorsunuz gibi yorum yazan arkadaslara okumanın ve anlamının önemini hatırlatmak isterim..
  • ayheytmayselfenvanttuday  (12.10.08 11:01:18 ~ 22:26:33)
çiçekçilerin hemen alt tarafından sarı dolmuş kalkıyor. biniyorsunuz en geç 30dk da bakırköydesiniz. tek vasıta!
(sahilden gidene binin)

diğer cevap verenlere bakıyorumda, yol bilmeyen kişiyi gezdiren taksicilerden farkınız yok canlar. "-oraya git buna bin, ordan in sonra şuna bin. sonrada şuna bin..."
  • winsome  (12.10.08 11:04:15 ~ 11:05:18)
taksimden dolmuş/otobüs ile kadıköy, kadıköyden deniz otobüsü ile bakırköy. 2 saat falan.

  • insanimsi  (12.10.08 16:55:37)
sahilden bakırköy dolmu$larını tek geçerim. mübarekler sanki veliefendide at biniyorlar.

  • robinbook  (12.10.08 23:36:13)